fbpx

Skinboost blog

Wstecz
Sucha igła – terapia na każdy rodzaj blizny 3 maja, 2021

Sucha igła – terapia na każdy rodzaj blizny

Manualna, indywidualna terapia blizn.

 

Blizny w naszej pracy to bardzo częsty temat, z którym przychodzą do nas klienci. Dlatego w swojej pracy szukam coraz to nowszych i różnych metod, które działałyby na różne ich rodzaje. Dzięki czemu, możemy być jeszcze bardziej skuteczni w tworzeniu terapii na blizny różnego pochodzenia oraz różnego wyglądu..

 

Jak wiadomo (opisywałam to też w innym poście) w przypadku chęci całkowitego usunięcia blizny, najlepiej działać ze świeżą blizną. Taką, która jeszcze pracuje, wtedy najszybciej i najefektywniej jesteśmy w stanie uzyskać efekty zabiegowe. Jednak jeśli chodzi o stare blizny, też jesteśmy w stanie poprawić ich wygląd. Natomiast z doświadczenia mogę powiedzieć, że praca z blizną “wiekową” jest trudniejsza i wymaga wielu zabiegów oraz cierpliwości od strony zabiegowca oraz pacjenta.

 

Dzisiaj pokrótce przedstawię, etap, który coraz częściej obecny jest w moich propozycjach terapii blizn – manualna praca igłą. Jest to rodzaj zabiegu, który wkomponowywany jest w już dobrze znane zabiegi takie jak: mikronakłuwanie, peelingi chemiczne czy radiofrekwencja mikroigłowa czy mezoterapia lub stymulatory.

 

Zabieg polega na manualnym opracowaniu każdej blizny działając na jej całą powierzchnię oraz dno blizny. W przypadku dużej ilości zrostów, jesteśmy w stanie ładnie je rozpracować, tak aby maksymalnie rozluźnić bliznę i aby przebudować skórę tak by miejsce z blizną było jak najmniej różne od zdrowego miejsca na skórze.

 

Co więcej, taka terapia nadaje się nawet do blizn – keloidów. Jak wiadomo, jeśli chodzi o keloidy, są one bardzo trudnymi bliznami, gdyż należy uważać na to aby nie pobudzić zbytnio tkanki do produkcji kolagenu. Dlaczego? Dlatego, że w przypadku blizn – keloidów, pobudzenie skóry do produkcji nowego kolagenu zaowocuje większym keloidem.
Zabieg suchej igły, wykonany dobrze i dobrze połączony z innymi metodami pozwoli nam na zmniejszenie keloidu i wyrównanie jego struktury.

 

Co daje wzbogacenie zabiegu o pracę suchą igłą?

Celem pracy suchą igłą przy bliznach są:

  1. Pobudzenie neokolagenezy
  2. Poprawa wyglądu blizny
  3. Rozluźnienie brzegów blizny
  4. Rozluźnienie zrostów
  5. Zmiana struktury blizny
  6. Wypłycenie blizny i wyrównanie jej powierzchni

 

Dzięki połączeniu już nam dobrze znanych zabiegów na blizny z terapią suchą igłą. Jesteśmy w stanie, maksymalnie pobudzić skórę przy każdym zabiegu.

Zobacz podobne