fbpx

Skinboost blog

Wstecz
Baby botox 10 maja, 2019

Baby botox

Co to jest i czym się różni od zwykłego zabiegu botoksem ?

 

Botox to jeden z najbardziej popularnych zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej. Ma on liczne grono zwolenników jak i przeciwników. Jednak nie to jest dzisiaj naszym tematem.

 

Od kilku miesięcy można zauważyć duży trend dla zabiegu zwanego baby botox lub inaczej mezobotox. Co to jest i czym on się różni od zwykłego zabiegu botoksem postaram się dzisiaj to wyjaśnić.

 

Toksyna botulinowa jak powszechnie wiadomo, w celach estetycznych jest wstrzykiwana aby, zahamować nadmierną mimikę twarzy. Iniekcji botoksu zmniejszają aktywną pracę mięśni, blokując neuroprzekaźnictwo w obrębie nerwów. Dzięki takiemu zabiegowi możemy cieszyć się gładką i wypoczętą twarzą bez zmarszczek. Zabieg najczęściej wykonywany jest w górnych partiach twarzy, tj. czoło, lwia zmarszczka, kurze łapki.

 

Jednak zbyt częste i niepotrzebne, podawanie mocno stężonej dawki toksyny botulinowej, może prowadzić do efektu zwanego efektem maski – zaniku mimiki twarzy. Aby uniknąć tego efektu, bądź aby bezpiecznie podać toksynę młodym ludziom, chcącym zapobiegać zmarszczkom opracowano nową technikę podania botoksu, dużo lżejszą od tej klasycznej wersji.

 

Baby botox opiera się na innej, płytkiej, śródskórnej, technice podania mocno rozcieńczonej toksyny botulinowej. Nie jest podawany domięśniowo tak jak klasyczna wersja botoksu. Zabieg ten nie powoduje zablokowania mimiki twarzy. Nadaje jej jedynie wypoczęty wygląd.

 

Minusem zabiegu baby botox jest to iż utrzymuje się krócej niż standardowa wersja zabiegu i aby utrzymać zadowalający efekt należy go powtarzać. Efekt zabiegu utrzymuje się około 3-4 miesiące.

Niewątpliwymi zaletami zabiegu są:

  1. brak zamrożenia mimiki twarzy,
  2. zastosowanie bardzo małych ilości toksyny botulinowej
  3. bardzo naturalny efekt
  4. rozluźnienie twarzy
  5. cena zabiegu – zabieg jest tańszy od klasycznego zabiegu botoksem z powodu podawania mniejszych dawek.

 

Zabieg idealny jest dla osób młodych, które jeszcze nie chcą mocnego efektu botoksu, a jednak chcą działać przeciwzmarszczkowo.

 

Zabieg nie sprawdzi się u osób już z utrwalonymi zmarszczkami, w tym przypadku o wiele lepszy będzie klasyczny zabieg botoksem.

 

Cena zabiegu w naszym gabinecie to 270 zł za 1 partię twarzy.

Sprawdź cennik

Zobacz podobne