fbpx

Skinboost blog

Wstecz
Retix C – dla kogo dedykowany jest ten zabieg? 8 lutego, 2021

Retix C – dla kogo dedykowany jest ten zabieg?

W pierwszym wpisie nowego roku, chciałabym przybliżyć troszkę zabieg jakim jest Retix C.
Jest to zabieg marki Xylogic, który w swoim gabinecie, właśnie w okresie jesienno-zimowym, wykonuję bardzo często. Dlatego tak lubię ten zabieg? Na czym polega i dla kogo jest on skierowany? Na te właśnie pytania postaram się odpowiedzieć w dzisiejszym wpisie.

 

Retix C jest to zabieg złuszczający bazujący na witaminie C, antyoksydantach i dużej dawce retinolu. Bardzo lubię ten zabieg, ze względu na efekty jakie jestem w stanie nim osiągnąć przy jednoczesnym dobraniu intensywności złuszczania i długości okresu rekonwalescencji.

 

Witamina C

Dobrze wiadomo, że witamina C wpływa na cały nasz organizm. Jeśli chodzi o skórę to witamina C, bardzo silnie chroni skórę przed fotostarzeniem, neutralizując reaktywne formy tlenu. Witamina C także wpływa na produkcję kolagenu. Jest kofaktorem dla enzymów odpowiedzialnych za krzyżowanie i stabilizowanie włókien kolagenowych, stabilizuje także mRNA kolagenu, a jej niedobór w organizmie jest bardzo niebezpieczny. Ponadto witamina C hamuje tyrozynazę oraz proliferację melanocytów – ma działanie silnie rozjaśniające. Dlatego witamina C sprawdzi się bardzo dobrze w zabiegach mających na celu pojędrenienie, pogrubienie skóry dojrzałej, rozjaśnienie przebarwień skórnych oraz w przypadku zmian zapalnych – gdyż dzięki temu, że wpływa na produkcję kolagenu, działa przyspieszająco na gojenie ran i stanów zapalnych.

Oprócz witaminy C oraz innych antyoksydantów w zabiegu wykorzystujemy 4% retinol – maskę, którą zostawiamy na skórze pacjenta od 4 do 8 godzin, w zależności od potrzeb i ewentualnego problemu skórnego na jaki działamy. Ja ogólnie jestem dużą fanką retinolu, bardzo lubię ten składnik, jest niezawodny w wielu sytuacjach w gabinecie kosmetologa.

 

Retinol

Retinol jest jednym z najpopularniejszych składników jeśli chodzi o działanie przeciwstarzeniowe i przeciwtrądzikowe. Oprócz tego, retinol wpływa na lipidy w skórze i wspomaga jej zdolności regeneracyjne. Ponadto retinol także jak witamina C działa rozjaśniająco na przebarwienia skórne poprzez hamowanie enzymu tyrozynazy oraz przyspieszenie procesu odnowy komórkowej. Dodatkowo Retinol działa złuszczająco na skórę co potęguje proces jej rozjaśnienia. Retinol działa na skórę różnymi bodźcami – złuszcza martwy naskórek oraz usuwa zanieczyszczenia gromadzące się w porach skóry. Jest w stanie przedostać się do skóry właściwej gdzie penetrując, powoduje stymulację włókien elastyny i kolagenu. Łącząc te dwa sposoby działania retinolu, jesteśmy w stanie skutecznie zwalczyć trądzik, hiperpigmentacje oraz ujędrnić i pogrubić skórę dojrzałą. W preparacie Retix C retinol trzymamy w odpowiednim okresie czasu, im dłużej preparat będzie trzymany tym dłużej cząsteczka retinolu będzie działać na skórę. Jednak nie zawsze dłuższa ekspozycja będzie bardziej efektywna, wszystko zależy od problemu z jakim mamy do czynienia. W Przypadku retinolu, bardzo liczy się systematyczność i dodatkowa suplementacja cynku oraz witaminy C.

 

Dla kogo więc zabieg Retix C będzie odpowiedni?

Zabieg ten dedykuję osobom, z rozszerzonymi porami, szarą, ziemistą cerą, przebarwieniami oraz przebarwieniami pozapalnymi oraz cerom trądzikowym, lecz bez otwartych ran na skórze. Pamiętajmy jednak, że wszystkie wyżej wymienione “problemy” skórne nie powstały w ciągu jednej nocy ani jednego dnia, dlatego tutaj aby zobaczyć długotrwały efekt, potrzebna będzie seria zabiegów lub seria zabiegów skojarzonych. Natomiast jeśli chodzi o zabiegi skojarzone, tutaj prawidłowe zabiegi dobierane są po dokładnym badaniu skóry.

 

Ja osobiście bardzo lubię ten zabieg. Jest on w stanie przynieść znakomite efekty, natomiast należy dokładnie i dobrze sklasyfikować klienta do tego typu zabiegów.
Wszystkich z Krakowa i okolic zapraszam do gabinetu na bezpłatną konsultację.

Zobacz podobne