fbpx

Skinboost blog

Wstecz
Pierwsza wizyta w Gabinecie Kosmetycznym 24 marca, 2018

Pierwsza wizyta w Gabinecie Kosmetycznym

Pierwszy zabieg w gabinecie kosmetycznym? W tym artykule znajdziecie informacje jak się do niego przygotować.

 

Przed pierwszą wizytą oczywiście należy wybrać odpowiedni salon, tak by spełniał nasze oczekiwania oraz posiadał odpowiadającą nam ofertę. Na tym etapie najczęściej ludzie kierują się opiniami znajomych, opiniami w internecie lub po prostu ciekawością. Gdy klient wybierze interesujący go salon, często przy umawianiu pierwszej wizyty pyta jak należy się przygotować. Dlatego opiszę po krótce kilka wskazówek.

 

Po pierwsze, nie ma progu wiekowego, po którym należy, bądź można udać się do kosmetologa. Na taką wizytę najczęściej umawiają się osoby pragnące fachowej oceny skóry i porady dotyczącej pielęgnacji.
W gabinetach kosmetologicznych jest miejsce dla nastolatek, kobiet młodych, kobiet w ciąży czy karmiących jak i dojrzałych. Pamiętajmy nigdy nie jest za późno, aby zacząć o siebie dbać, lecz jak wiadomo lepiej zapobiegać niż leczyć.

 

Tak naprawdę, na swoją pierwszą wizytę u kosmetologa lub kosmetyczki nie trzeba się jakoś specjalnie przygotowywać, ważny jest dobry humor i pozytywne nastawienie. Na zabiegi pielęgnacyjne jak np. mezoterapia bezigłowa, mikrodermabrazja, peeling kawitacyjny możemy umówić się nawet przed pracą, ponieważ najczęściej takie zabiegi nie powodują zaczerwienienia, poirytowania skóry bezpośrednio po zabiegu, wręcz przeciwnie, już po zabiegu skóra jest bardziej nawilżona, gładsza i promienna a my jesteśmy rozluźnione, dopieszczone i pełne energii na cały dzień.

 

Natomiast jeżeli planujemy poddać się zabiegom bardziej inwazyjnym typy: mocny peeling chemiczny, mezoterapia igłowa czy mezoterapia mikroigłowa radziłabym umówić się na taki zabieg np. w piątek przed wolnym weekendem czy wieczorem po pracy, tak by nasza skóra miała czas, aby “dojść do siebie”. Odradzam robienie takich zabiegów bezpośrednio przed ważnym wyjściem lub przed pracą- oczywiście jeżeli nasza praca nie wymaga od nas nienagannego wyglądu, wtedy jak najbardziej możemy udać się na taki taki zabieg przed pracą- należy jednak wcześniej poinformować kolegów czy koleżanki z pracy, że danego dnia nie będziemy wyglądać zbyt zachęcająco.

 

Dodatkowo takich zabiegów nie radziłabym wykonywać Paniom podczas miesiączki, a przynajmniej w jej pierwszych dniach, gdyż wtedy nasz próg bólowy jest niższy, wszystko odczuwamy bardziej. Związane jest to z poziomem estrogenów w naszym organizmie. Wysoki poziom estrogenu powoduje zwiększone ilości uwalnianych endorfin- hormonów szczęścia. Jeżeli mamy duży poziom endorfin jesteśmy bardziej odporne na ból. Natomiast jeżeli poziom estrogenów zmniejsza się wtedy zmniejsza się też ilość hormonów szczęścia dlatego bardziej narażone jesteśmy na odczucia bólowe.

 

Jeżeli na zabieg umówimy się po pracy, nie ma potrzeby zmywania w pośpiechu makijażu, ponieważ przychodząc do gabinetu, kosmetolog w całości się nami zajmie. Sam przygotuje sobie miejsce zabiegowe, zrobi demakijaż oraz z tonizuje skórę. Jest to całkowicie normalne dlatego też nie trzeba się przejmować się tym faktem.

 

Dodatkowo, jeżeli na przykład nigdy nie byłyśmy w gabinecie kosmetycznym i przytłacza nas różnorodność zabiegów, nie wiemy co wybrać. Najlepiej jest wtedy zadzwonić do gabinetu powiedzieć, że chcemy umówić się na zabieg z konsultacją. Wtedy w dniu zabiegu specjalista po wywiadzie kosmetologicznym doradzi co można zrobić i jakie serie zabiegowe najlepiej zadziałają na naszą skórę.

 

Zachęcam do częstych wizyt w gabinecie kosmetycznym. Zapewnią one piękną, zdrową, zadbaną i później starzejącą się skórę jak i pomogą w podniesieniu poczucia własnej wartości. Zapraszam też osoby do odwiedzenia mojego gabinetu kosmetologii Skinboost w Krakowie.

Zobacz podobne