fbpx

Skinboost blog

Wstecz
Jesienno-zimowe usta 28 listopada, 2018

Jesienno-zimowe usta

W okresie jesienno-zimowym, znaczna ilość osób zmaga się z problemami związanymi z ustami. Często poprzez zmianę temperatur, mróz, wilgoć, wiatr, oblizywanie ich na dworze stają się one permanentnie przesuszone. Nie zawsze balsam czy wazelina jest w stanie się z tym problemem uporać. A nawet jeśli, to tylko na krótki czas. Czemu nasze usta reagują tak ten okres w roku? Przyczyna tkwi w ich budowie, bowiem znacznie różni się ona od budowy naszej skóry.

 

Skóra ust pozbawiona jest całkowicie gruczołów. Nie ma w ustach gruczołów potowych czy łojowych. Dlatego tak szybko usta wysychają. Nie ma w nich gruczołów, które przy np. nadmiernym wyschnięciu same regulowałyby to nawilżenie np. poprzez wytwarzanie sebum. Właśnie przez to, często ludzie oblizują usta – by dodać im nawilżenia i zapobiec spierzchnięciu ust. Jednak jest to bardzo krótkotrwałe.

 

Dodatkowo, usta nie posiadają warstwy rogowej naskórka, tej która w innych partiach naszego ciała, stanowi barierę ochronną. Chroni przed czynnikami zewnętrznymi, tj. zanieczyszczeniami czy temperaturą.

 

W związku z tym zwłaszcza w okresie jesienno zimowym należy w szczególności zwrócić uwagę na usta. Nie zapominajmy o nich podczas naszej codziennej pielęgnacji. W tym czasie szczególnie potrzebują natłuszczenia przed snem oraz rano przed wyjściem na dwór. Koniecznością są peelingi, minimum raz w tygodniu. Wystarczy zwykły cukier wetrzeć w usta lub czystą szczoteczką do zębów pomasować je by po kilku dniach dokładnej pielęgnacji wyglądały idealnie. Bez „grama” suchych skórek.

 

Gabinet kosmetologiczny to także miejsce, w którym znajdziemy zabiegi dedykowane ustom. W naszym gabinecie posiadamy w swojej ofercie zabiegi dedykowane właśnie ustom. Idealnie sprawdzają się zabiegi mezoterapii igłowej ust czy modelowania lub powiększania ust.

 

Decydując się na zabieg powiększania ust, mało kto wie, ale kwas hialuronowy, nawet ten usieciowany nie tylko powiększa usta ale i jest świetnym nawilżaczem ust. Nie trzeba mocno powiększać ust by efekt nawilżenia był wyraźny, wystarczy delikatne podkreślenie ust.

 

Dla tych osób, które jednak nie są przekonane do powiększania ust, wychodzimy na przeciw i proponujemy mezoterapię igłową ust. Jest to zabieg podczas, którego w dosłownie kilku miejscach nakłuwa się usta i wprowadza do nich preparat z kwasem hialuronowym nieusieciowanym. Zabieg ten nie powoduje powiększenia ust a tylko je mocno nawilża i zapobiega ich wysychaniu. Jest to idealny zabieg dla osób, które nie chcą bądź boją się ingerować w kształt swoich ust. Zabieg ten najczęściej jednak z racji tego, że jest to mezoterapia igłowa powinno wykonać się w serii około 4 zabiegów. Jednak ilość zabiegów ustalana jest podczas pierwszego zabiegu po konsultacji i po obejrzeniu początkowego stanu ust. Co najważniejsze zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji, zaraz po można wrócić do codziennych obowiązków.

Zapraszamy na zabieg! W grudniu oferta specjalna!

 

Zobacz podobne