fbpx

Skinboost blog

Wstecz
Idealny zabieg w okresie letnim 24 kwietnia, 2018

Idealny zabieg w okresie letnim

Mezoterapia igłowa- zabieg idealny

 

Jedną z bardzo ważnych czynności, którą należy zrobić przed okresem silnego nasłonecznienia to nawilżanie skóry. Słońce jak wiadomo, tworzy na naszym ciele piękną opaleniznę, natomiast ma też działania uboczne m.in właśnie jest to mocne wysuszenie skóry. Sucha skóra, nawet gdy jest pięknie opalona nie wygląda atrakcyjnie, co więcej skóra, która narażona na długotrwałe promieniowanie słoneczne oprócz tego że staje się wysuszona, to staje się też cieńsza, wiotka i pojawiają się na niej zmarszczki. Dlatego tak bardzo ważna jest ochrona skóry przed nadmiernym przenikaniem promieni słonecznych poprzez stosowanie kremów z filtrem UV oraz mocne nawilżanie skóry. Nic innego nie jest tak skuteczne w nawilżeniu i działaniu przeciwzmarszczkowym jak zabieg mezoterapii igłowej.

 

Mezoterapia to bezbolesny (przeprowadzany po znieczuleniu kremem) zabieg wprowadzania koktajlu witaminowego lub czystego kwasu hialuronowego w skórę właściwą. Jest to bez wątpienia najbardziej efektowny zabieg rewitalizujący, gdyż substancje aktywne wprowadzane są bezpośrednio do skóry właściwej, nie muszą przechodzić przez barierę naskórkową, tak jak inne preparaty nakładane bezpośrednio na twarz np. krem czy serum. Dlatego zabieg ten działa na skórę o wiele silniej i jest w 100% efektywny, działa tam, gdzie konkretnie zostanie podany preparat. Oczywiście są różne rodzaje preparatów od tych lekkich, witaminowych po bardziej skoncentrowane i monoskładnikowe.
Mezoterapia igłowa działa na szereg defektów skórnych m.in takich jak: suchość skóry, zasinienia pod oczami, widoczne zmarszczki, cera atroficzna, wiotka. Jej najbardziej powszechnie znane działanie to działanie przeciwstarzeniowe, ale warto wiedzieć, że przynosi ona wspaniałe efekty także w walce z wypadającymi włosami, cellulitem czy wspomaga leczenie cery trądzikowej.

 

Mezoterapia działa dwutorowo, tzn. jej takim pierwszym i głównym działaniem są właściwości substancji aktywnych wstrzykiwanych w głąb skóry a drugie działanie to tworzenie kontrolowanego stanu zapalnego już poprzez samo nakłucie skóry co powoduje, że skóra zaczyna dostawać sygnał aby szybciej regenerować się, produkować w zwiększonej ilości włókna kolagenu i elastyny. Dzięki temu uzyskujemy zwiększoną proliferację komórek, zapobiegamy zwalnianiu podziałów komórkowych, które z wiekiem niestety następują, jeżeli odpowiednio nie zadbamy o skórę.

 

Najczęściej stosowanymi substancjami aktywnymi w preparatach do mezoterapii igłowej stosowane są:

  • Kwas hialuronowy- nawilża, wypełnia drobne zmarszczki
  • Witamina, aminokwasy- wspomagają procesy naprawcze, rozświetlają skórę, dodają energii
  • Biotyna- regeneruje skórę głowy, hamuje wypadanie włosów
  • Peptydy biomimetyczne- wspomagają większą produkcję kolagenu i elastyny
  • Witamina A oraz witaminy z grupy B- działają silnie przeciwzapalnie, hamują łojotok skóry
  • L-karnityna- działa lipolitycznie, wspomaga redukcję cellulitu oraz nadmiernie nagromadzoną tkankę tłuszczową, działa także detoksykująco

 

Mezoterapia jest to zabieg, który z powodzeniem łączyć można w seriach z peelingami chemicznymi czy falami radiowymi. Zabieg powinien być poprzedzony wywiadem kosmetycznym i ustaleniem problemu na jaki chcemy zadziałać, tylko wtedy jesteśmy w stanie dobrać idealny preparat do potrzeb skóry i cieszyć się szybkimi efektami.

Zobacz podobne