fbpx

Skinboost blog

Wstecz
Enzymy – złoty środek w prawidłowej pielęgnacji każdej cery 19 listopada, 2019

Enzymy – złoty środek w prawidłowej pielęgnacji każdej cery

Terapia enzymatyczna gwarancja sukcesu w dążeniu do pięknej i zdrowej skóry

Zabiegi w wykorzystaniem enzymów opierają się na naturalnych procesach zachodzących w całym naszym organizmie. Enzymy to związki, które odpowiedzialne są za prawidłowe funkcjonowanie i życie, każdego organizmu żywego na Ziemi! W tym też człowieka – nas!
Uczestniczą w nieskończonej ilości reakcjach naszego organizmu. Czym tak naprawdę są? I dlaczego są tak szalenie skuteczne, w terapiach skór problematycznych z licznymi dermatozami oraz dla podtrzymania prawidłowego funkcjonowania cer bez problemów? W tym wpisie postaram się wyjaśnić dlaczego powinny to być kluczowe związki działające na naszą skórę.

 

Enzymy są to wielkocząsteczkowe substancje, które przyspieszają różne reakcje chemiczne zachodzące w naszym organizmie, poprzez obniżenie ich energii aktywacji. Dzięki ich udziałowi odbywają się takie procesy jak krzepnięcie krwi czy odpowiedź autoimmunologiczna organizmu.

 

W kosmetologii od dawna stosowane były enzymy takie jak papaina czy bromelaina. Jednak obecnie postęp technologiczny pozwolił nam na wykorzystanie w zabiegach kosmetologicznych enzymów, które hydrolizują białka, w tym keratynę obecną w warstwie rogowej naskórka.

 

Zabiegi w wykorzystaniem enzymów, są zabiegami bardzo rzadko wykonywanymi w gabinecie, a przynajmniej nieporównywalnie rzadziej od zabiegów z wykorzystaniem peelingów chemicznych. A jednak, często są to zabiegi, które bardzo silnie pobudzają skórę bez jednoczesnego jej drażnienia, co za tym idzie są w pełni bezpieczne dla każdego typu cery czy problemu skórnego. Nie chcę tutaj “mówić”, że zabiegi enzymami są lepsze od np. peelingów chemicznych, absolutnie nie. Chcę jednak zwrócić uwagę, że w niektórych przypadkach dobrze przeprowadzona terapia enzymatyczna zadziała mocniej i przyczyni się do lepszego wyniku końcowego, w postaci zdrowej skóry. Są to zabiegi, które w wielu przypadkach z powodzeniem się uzupełniają i wtedy działają ze zdwojoną siłą!

 

Zabiegi enzymatyczne solo lub skojarzone z innymi grupami zabiegowymi z powodzeniem mogą zwalczać takie problemy jak:

Atopowe Zapalenie Skóry, Łojotokowe Zapalenie Skóry, trądzik nawet ten z którymi osoby walczą latami, trądzik pospolity, trądzik różowaty, skóra reaktywna naczyniowa, skóra niedotleniona, skóra palacza – narażona na ogromną ilość toksyn, przebarwienia, blizny potrądzikowe, pourazowe.

 

Ważne jest prawidłowe dobranie kuracji zabiegowej, tak aby osiągnąć pożądany efekt. A gwarantuję,że przy terapii enzymatycznej efekt ten jest piorunujący.

 

Jako nieliczni w Polsce, jesteśmy przeszkoleni do pracy na kosmeceutykach marki DMK, która jest pionierem w dziedzinie enzymatycznej terapii zabiegowej.

Zobacz podobne