fbpx

Skinboost blog

Wstecz
Choroby tarczycy a stan cery 17 września, 2018

Choroby tarczycy a stan cery

Choroby tarczycy a stan cery

 

Obecnie choroby tarczycy dotyczą znacznej większości kobiet w różnym wieku. Z roku na rok odsetek osób zmagających się z chorobą tarczycy wzrasta. Osoby te, narażone są na szereg następstw jakie niesie ze sobą ta choroba. W tym wpisie w szczególności opisane są problemy skórne oraz opisana jest prawidłowa pielęgnacja codzienna pielęgnacja cer u osób z chorobami tarczycy tj. niedoczynność tarczycy, nadczynność tarczycy. 

 

NIEDOCZYNNOŚĆ TARCZYCY

 

Niedoczynność tarczycy to inaczej brak produkcji lub znacznie zmniejszona produkcja hormonów. Osoby te borykają się z suchością skóry, ich cera jest blada, zimna, wygląda na zmęczoną, atroficzną. Jej odcień jest żółtawy w wyniku kumulacji karotenu w skórze. Zwykłe preparaty nawilżające nie radzą sobie z pielęgnacją takiej cery. W wyniku upośledzonego, zwolnionego metabolizmu dochodzi między innymi do upośledzenia biosyntezy glikozoaminoglikanów, do których zaliczyć można kwas hialuronowy.

Osoby cierpiące na niedoczynność tarczycy dobrze reagują na głęboko odżywcze, mocno nawilżające, regenerujące zabiegi, które wręcz są niezbędne do łagodzenia objawów skórnych choroby. Osoby te powinny w wyborze kosmetyków zwracać uwagę, aby te miały miały składniki takie jak:

 

Lipidy

Ceramidy

Masło Shea

Masło avocado

Olej z migdałów

Mocznik

Kwas hialuronowy

D-panthenol

Alantoina

 

Jeżeli sami nie potrafimy wybrać prawidłowej pielęgnacji domowej, należy udać się na konsultację do gabinetu kosmetologicznego, tam zostaną nam dobrane konkretne produkty, na które warto zwrócić uwagę.

 

NADCZYNNOŚĆ TARCZYCY

 

Nadczynność tarczycy to za duża produkcja hormonów przez ten gruczoł. U tych osób jest odwrotnie, to znaczy, skóra jest ciepła, wilgotna, gładka, często też występuje na niej rumień. Następuje wzrost aktywność gruczołów łojowych, czego następstwem może być, łojotokowe zapalenie skóry.

Osoby te powinny w gabinecie kosmetologicznym wybierać zabiegi uspakajające rumień skórny, zabiegi normalizujące skórę. W domowej pielęgnacji cery, kosmetyki powinny zawierać składniki takie jak:

 

Witamina C

Ekstrakt z kasztanowca

Rutyna

Arnika górska

Kwas hialuronowy

Kwas azelainowy

Oczar wirginijski

D-panthenol

 

Pacjentki z zaburzeniami tarczycy bardzo często odwiedzają gabinety kosmetologiczne. Pamiętajmy

 jednak, że przy takich zaburzeniach potrzebne jest holistyczne podejście do problemu. Profesjonalne zabiegi kosmetologiczne mogą naprawdę dać zdumiewające efekty, ale tylko wtedy gdy, osoba z zaburzeniami tarczycy współpracuje także z endokrynologiem.

Zobacz podobne