fbpx

Skinboost blog

Wstecz
Powody dla których powinnaś jednak zdecydować się na Botox 23 września, 2019

Powody dla których powinnaś jednak zdecydować się na Botox

Powody dla których powinnaś jednak zdecydować się na Botox!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się nad zabiegiem z wykorzystaniem Botoxu ale jednak nie jesteś pewna. Przekonam Cię dzisiaj, że ten zabieg to “strzał w 10”!

 

Często Panie zastanawiają się czy takie zabiegi są w pełni bezpieczne dla organizmu.

Odpowiedź brzmi – TAK!
Botox to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów na całym świecie. Statystyki podają, że jest to około 3 miliony zabiegów na rok! Botox zatwierdzony jest przez międzynarodową agencję żywności i leków – FDA. Gdyby nie był zabiegiem bezpiecznym z pewnością nie zostałby zatwierdzony przez tak dużą i międzynarodową agencję.

 

Słyszałaś, że botox to TOKSYNA i jest bardzo niebezpieczna dla organizmu?!

Hmmm… zacytuję tutaj już bardzo dobrze znane stwierdzenie Paracelsusa – niemieckiego lekarza i przyrodnika: “Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, bo tylko dawka czyni truciznę”

Każda substancja, może być trucizną, nawet ta, która jest obecna w naszym życiu codziennie i przez myśl by nam nie przeszło jak niebezpieczna może być. Wszystko zależy od dawki!

Np. Woda, tak cenna dla nas, nie ma bez niej życia i przez myśl by nam nie przyszło, że może być trucizną! A jendak.. Spożycie około 7 litrów wody na raz może spowodować śmierć.

Inny przykład, szafran, jedna z najdroższych i najbardziej luksusowych przypraw świata! Bardzo ceniona za swój niepowtarzalny smak i aromat, który nadaje potrawom. Jednak spożyta w zbyt dużej ilości może okazać się trucizną!

 

Tak więc, mimo iż botox to toksyna, użyta w prawidłowej ilości jest w pełni bezpieczna,

 

Boisz się, że będziesz wyglądać sztucznie i każdy będzie widział, że robiłaś coś z twarzą?

Nic bardziej mylnego. Dawka toksyny jest dostosowana do Twoich preferencji oraz indywidualnych potrzeb. Z reguły nie podaje się już tak dużo botoxu aby wywołać efekt całkowitego zmrożenia twarzy. Idealna dawka botoxu pozwala na kontrolowany, celowy ruch mięśni twarzy, blokuje natomiast mimowolne ruchy mięśni twarzy. Dodatkowo, wykonując botox regularnie, z czasem podaje się go mniej i rzadziej niż przy pierwszych podaniach, dlatego, że organizm wolniej go metabolizuje.

 

Jeśli nadal nie jesteś pewna, czy chcesz wykonać zabieg przy użyciu toksyny botulinowej, zachęcamy do odwiedzenia naszego gabinetu, gdzie nasz lekarz po konsultacji i przeanalizowaniu Twojej mimiki, dokładnie wyjaśni Ci, czego możesz się spodziewać po tym zabiegu. Zapraszamy!

Zobacz podobne