fbpx

Skinboost blog

Wstecz
Hirsutyzm a depilacja laserowa 27 grudnia, 2021

Hirsutyzm a depilacja laserowa

W dzisiejszym wpisie chciałabym przybliżyć Wam nową usługę w naszym gabinecie – BEZBOLESNĄ depilację laserową. Dzięki temu zabiegowi, możemy jeszcze bardziej pomagać kobietom i mężczyznom dbać o swoje ciało.

Jak powszechnie wiadomo kult gładkiego ciała towarzyszy nam od wieków. Najsilniej jednak rozpoczął się on podczas rewolucji XXI, wraz z nastaniem mody na bikini, kobiety zaczęły się coraz bardziej golić. W obecnych czasach kobiety coraz chętniej i śmielej korzystają z usług depilacji laserowej. Jest to obecnie jedna z najtrwalszych i najskuteczniejszych metod depilacji na rynku (i raczej tak już zostanie).

Dzisiaj chciałabym jednak napisać o powszechnym problemie kobiet, który może mieć znaczny wpływ na pogorszenie życia towarzyskiego i zawodowego.
Hirsutyzm jest to choroba opierająca się na zaburzeniach hormonalnych (androgenowych), często występuje wraz z chorobami np. nadnerczy, jajników, przysadki czy podwzgórza. Jest to nic innego, jak nadmierne owłosienie u kobiet, w częściach ciała charakterystycznych dla mężczyzn, np. broda, wąsik, kark, boki twarzy, uda czy linia środkowa ciała. W przypadku hirsutyzmu obserwujemy także wzmocnienie intensywności owłosienia na całym ciele. Choroba ta leczona jest często różnymi lekami. W gabinecie kosmetologicznym, pomóc pacjentom możemy właśnie dzięki laserowej depilacji. Ponieważ to właśnie ona jest najskuteczniejszą metodą usuwania zbędnego owłosienia.

Jednak…

W przypadku hirsutyzmu, którego podłożem jest hiperandrogenizm, należy pamiętać, że najlepsze i najtrwalsze efekty usunięcia włosków, uzyskamy przy terapii skojarzonej tj, depilacji laserowej oraz jednoczesnej terapii lekami. Należy pamiętać też, że jeśli nasza gospodarka hormonalna nie jest prawidłowa, zabiegów trzeba będzie wykonać troszkę więcej aby osiągnąć pożądany efekt. W przypadku hirsutyzmu idiopatycznego (dziedzicznego) oczywiście nie ma potrzeby stosowania leków, tutaj sama depilacja laserowa daje znakomite i długotrwałe efekty.

Obecnie na rynku mamy bardzo dużo laserów do depilacji, jest to dość popularny zabieg, dlatego wiele klinik i gabinetów ma go w ofercie. Na co więc warto zwracać uwagę, przy wyborze lasera do depilacji?

Przede wszystkim rodzaj wiązki lasera obecnie mamy lasery z jedną wiązką lub trzema wiązkami. W przypadku jasnych włosków, ciemnej karnacji czy właśnie nadmiernego owłosienia, lepszym wyborem będzie laser, który podczas zabiegu emituje wszystkie 3 wiązki – diodową, aleksandrytową oraz neodymowo-yagową. Dlaczego? W przypadku tego typu lasera jesteśmy pewni, że zadziałamy najgłębiej i najmocniej jak się da oraz jesteśmy w stanie zniwelować też te najbardziej “uparte” oraz jaśniejsze włoski, z którymi laser diodowy nie da sobie rady.
Chłodzenie, wiadomo, nikt nie lubi cierpieć, jeśli nie jest to konieczne. Dlatego warto wybierać lasery z porządnym chłodzeniem np. takim jak w naszym laserze – wodnym chłodzeniem, które gwarantuje nam pełen komfort zabiegu przy maksymalnej skuteczności.

Dzięki skutecznej depilacji laserowej, możemy polepszyć standard życia kobiet zmagających się z hirsutyzmem. Wiele badań naukowych pokazuje, że dzięki powszechnej dostępności depilacji laserowej, kobiety zmagające się z nadmiernym owłosieniem, po poddaniu się serii zabiegów przyznały, że ich kontakty towarzyskie uległy znacznej poprawie. Co przyczyniło się też do zwiększenia swojej samooceny i polepszenia standardu życia.

Jeśli nie jesteś pewna, czy zabieg depilacji laserowej jest dla Ciebie, pamiętaj, że zawsze możesz przyjść na bezpłatną konsultację, podczas której omówimy szczegóły depilacji i wykluczymy ewentualne przeciwwskazania. Pamiętaj, że ważna jest też próba laserowa, którą na takiej konsultacji wykonujemy, aby upewnić się, że nie pojawi się alergia.
Zapraszamy na bezpłatną konsultację do naszego gabinetu!

Zobacz podobne