fbpx

Skinboost blog

Wstecz
Akcja antyoksydacja! Ksantohumol! 8 lipca, 2022

Akcja antyoksydacja! Ksantohumol!

Antyoksydanty to jeden z najczęstszych tematów w pracy kosmetologa. Substancje antyoksydacyjne są, można powiedzieć, bazowymi składnikami w różnego rodzaju preparatów do pielęgnacji domowej jak i preparatów profesjonalnych.

 

Antyoksydanty to bardzo silne substancje mające zdolność neutralizowania wolnych rodników w naszym organizmie.

 

Wolne rodniki to efekt uboczny różnych reakcji zachodzących w naszym organizmie. Związki te potrafią doprowadzić do mutacji oraz nawet uszkodzenia DNA. Są dla naszego organizmu bardzo szkodliwe, ponieważ pozwalają na przenikanie różnych patogenów do wnętrza komórek naszego organizmu w tym skóry.
Widocznym efektem niepożądanym działania wolnych rodników będzie np. powstawanie licznych stanów zapalnych na skórze, przesuszenie, zmniejszenie elastyczności skóry, ziemista cera, nierówny koloryt w tym silne zaczerwienienie. A to tylko wierzchołek góry lodowej. Niestety nie zawsze nasz organizm (z różnych względów) jest w stanie sam zwalczyć wolne rodniki. Jak zatem możemy pomóc naszemu organizmowi w zwalczaniu nadmiaru wolnych rodników?

 

Oczywiście poprzez prawidłową dietę, ruch, regularny tryb życia, brak używek oraz przez stosowanie w pielęgnacji domowej substancji antyoksydacyjnych oraz ochrony UV.

 

Problem nadmiernej aktywności wolnych rodników oraz niedostatecznej ilości naturalnych antyoksydantów dotykać może każdą osobę z różnymi problemami cery takimi jak: utrata jędrności, liczne stany zapalne, suchość skóry, zanieczyszczona cera i inne.

 

Dlatego chciałam dzisiaj opowiedzieć o stosunkowo nowym składniku na Polskim rynku jakim jest Ksantohumol – kluczowy składnik naszego nowego zabiegu marki PROXN! Jedyny tak silny składnik na rynku.

 

Ksantohumol pozyskiwany jest z szyszek chmielu. Obecnie jest to najsilniejszy antyoksydant na rynku. Jest trzydziestokrotnie mocniejszy od witaminy C! Ksantohumol ma udowodnione działanie łagodzące, nawilżające, uspokajające, regenerujące, zapobiegające powstawaniu przebarwień oraz wzmacniające skórę. Dlatego będzie to idealny składnik dla każdego typu cery, aby w stosunkowo szybkim czasie polepszyć jej wygląd. Dodatkowo zabiegi z użyciem Ksantohumolu.

 

Zabiegi z Ksantohumolem idealne będą w celu wspomagania terapii przeciwzmarszczkowych. U osób z zmianami trądzikowymi oraz przebarwieniami pozapalnymi, u osób z cerą ekstremalnie suchą czy zaburzoną barierą hydrolipidową.
Zabieg z wykorzystaniem Ksantohumolu jest zabiegiem całorocznym, dlatego spokojnie można robić go o każdej porze roku, bez ryzyka działań niepożądanych.

Zobacz podobne