fbpx

Oczy – dolina łez, zmarszczki

Oczy to zwierciadło naszej duszy. Oczy zaraz po ustach są miejscem, na które osoby spotykające nas zwracają pierwsze uwagę. Jednak żyjemy w czasach, gdy pęd dnia codziennego, zła dieta, zanieczyszczenie środowiska, choroby czy po prostu predyspozycje genetyczne, nie pozwalają nam się cieszyć promiennym wyglądem okolic oczu. Większość ludzi w różnym wieku zmaga się z zasinieniami pod oczami czy delikatnymi zmarszczkami.

 

Zabieg wypełniania doliny łez i okolic oka pozawala na pozbycie się tych wszystkich problemów okolicy oka podczas jednego, krótkiego zabiegu podczas którego odpowiedniej gęstości kwas hialuronowy podawany jest śródskórnie aby stworzyć skórze dodatkową „warstwę” dzięki której zniwelowane zostaną zmarszczki w tej okolicy i zasinienia pod oczami a nasze spojrzenie znów będzie pełne blasku. Przeznaczony jest on dla każdego, dla kobiet jak i mężczyzn.

 

Obecnie najczęściej sińce, cienie, „podkowy” pod oczami to efekt ubytku tkanki podskórnej w tej okolicy oraz cienkiej skóry pod oczami. Właśnie w tym rejonie skóra człowieka jest najcieńsza i najdelikatniejsza. Jej średnia grubość to około 0.5 mm. Dlatego dodatkowo mogą przebijać przez nią drobne żyłki i naczynia krwionośne.

 

Preparaty dedykowane do wypełniania doliny łez takie jak np. Neauvia, Revanesse, Princess, Filorga, Teosyal i inne, są niezwykle plastyczne i oprócz efektu wypełnienia, dają efekt odżywienia, nawilżenia i zagęszczenia skóry w okół oczu. Dodatkowo preparaty te często zawierają w sobie lidokainę dlatego zabieg jest w pełni bezbolesny.

 

Przebieg zabiegu

Jak przed każdym zabiegiem pacjent poddawany jest konsultacji przedzabiegowej. Specjalista podczas takiej konsultacji dokładnie ogląda miejsce zabiegowe, konsultuje, pyta o efekt jakiego pacjent oczekuje i omawia realne efekty jakich można się spodziewać. Przedstawia także krok po kroku przebieg całego zabiegu, możliwe preparaty odpowiednie do okolicy oczu, ewentualne działania niepożądane czy pielęgnację tej okolicy bezpośrednio po wykonanym zabiegu.

 

Po konsultacji zabiegowej pacjent proszony jest o wypełnienie specjalnej ankiety, która ma na celu wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań zabiegowych. Do zabiegu nie potrzebne jest znieczulenie miejscowe, dlatego raczej się go nie stosuje, gdyż preparaty zabiegowe mają już w sobie lidokainę, dzięki której zabieg jest w pełni komfortowy dla pacjenta.

 

Okolica oczu jest bardzo delikatna dlatego przy zabiegu może zdarzyć się, że powstanie siniak, który schodzi około 5-7 dni po zabiegu. Niestety jest to efekt niepożądany przy każdym zabiegu z wykorzystaniem igły. Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji dlatego zaraz po nim spokojnie można wrócić do obowiązków życia codziennego.

 

Wskazania zabiegowe: 

 • sińce pod oczami
 • delikatna cienka okolica oczu
 • zmarszczki
 • zanik tkanki podskórnej
 • nagłe pogorszenie wyglądu tej okolicy w wyniku szybkiej utraty wagi
 • małe worki pod oczami
 • podkrążone oczy
 • „podkowy” pod oczami

 

Efekty zabiegowe: 

 • okolica oczu staje się bardziej nawilżona
 • spojrzenie jest bardziej wypoczęte
 • zasinienia znikają
 • skóra pod oczami staje się gładka i napięta
 •  wgłębienie doliny łez ulega wypłyceniu

 

Dzięki temu, że wypełniacze przeznaczone do tej okolicy zawierają kwas hialuronowy usieciowany. Zabieg ten nie powoduje uczuleń. Są to w pełni akceptowane przez organizm bioimplanty. Efekty zabiegu są w pełni naturalne i odwracalne. Są też widoczne natychmiast po zabiegu, natomiast pełny efekt widoczny jest po około 2 tygodniach od wykonanego zabiegu.

 

Bioimplant po zabiegu utrzymuje się w skórze od 8-18 miesięcy, w zależności od prowadzonego trybu życia oraz indywidualnego metabolizmu organizmu. Po tym okresie ulega całkowitej biodegradacji.

 

Czas zabiegu to około 60 minut razem z konsultacją. Zabieg może być łączony z powodzeniem z innymi zabiegami takimi jak botox, mezoterapia igłowa czy innymi nieiniekcyjnymi zabiegami.

 

W naszym gabinecie macie Państwo całkowitą kontrolę podczas zabiegu. Wszystkie preparaty używane do iniekcji mają certyfikaty medyczne. Każdy preparat otwierany jest podczas zabiegu przy kliencie, dodatkowo na życzenie pokazujemy także datę ważności dla Państwa całkowitej pewności. Dodatkowo przez cały okres wykonywania zabiegów macie Państwo możliwość wglądu w Państwa kartę zabiegową. Cenimy sobie profesjonalizm i miłą atmosferę, dlatego zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Cena regularna: 1000zł za 1 ml

Przy większych ilościach preparatu, ustalany jest indywidualny rabat.

Sprawdź aktualne promocje!

Umów się na wizytę telefonicznie: 518 842 828, przez formularz kontaktowy lub online.