fbpx

Kobido + kinesiotaping – japoński lifting twarzy

Kobido – japoński lifting twarzy

 

Kobido to japoński masaż, który poprzez swoją intensywność, szybkość i moc ucisku wpływa na głębokie struktury skóry i mięśni twarzy. Zabieg ten stymuluje mięśnie poprzez manualny lifting, drenaż limfatyczny oraz akupresurę. Tradycyjny masaż Kobido obejmuje ruchy głaskania, szczypania i oklepywania. W naszym gabinecie w trakcie zabiegu stosujemy dodatkowo techniki powięziowe, mioplastyczne i dermoplastyczne. Masaż obejmuje obszar twarzy, szyi oraz dekoltu.

 

Masaż Kobido wpływa na wygląd twarzy. Skóry zostaje natleniona i naturalnie odżywiona. Masaż stymuluje produkcję kolagenu i elastyny. Niweluje on napicie mięśniowe, rozluźniając tkanki, co wpływa na zmniejszenie widoczności zmarszczek mimicznych. Kobido wykazuje także rezultaty prozdrowotne, działając relaksująco i wyciszająco na układ nerwowy.

 

Do masażu wykorzystywany jest naturalny olejek z pestek malin, który dodatkowo wzbogaca zabieg, dostarczając skórze cennych składników.

 

Masaż Kobido polecamy szczególnie osobą, które widzą u siebie pierwsze oznaki starzenia, posiadają skórę wiotką, ale także osoby w dojrzałym wieku oraz tym, które szukają sposobu na chwilę relaksu.

 

Masaż można wykonywać nawet dwa razy w tygodniu.

 

Dzięki intensywności masażu świetnie przygotowuje on skórę do dalszej pielęgnacji i wchłaniania substancji odżywczych. Dlatego zachęcamy do skorzystania z ofert masażu Kobido połączonego z maską pielęgnacyjną, indywidualnie dobraną do potrzeb każdej skóry.

 

Kinesiotaping estetyczny twarzy to zabieg o wszechstronnym działaniu. Aplikacja elastycznych taśm pozwala na redukcję obrzęków, poprawę owalu twarzy, redukcję drobnych zmarszczek oraz lepsze odżywienie i dotlenienie tkanek.

 

Kinesiotaping estetyczny bazuje na technice zapożyczonej z fizjoterapii. Naklejone plastry kinesiologiczne oddziałują na mięśnie, powieź, układ limfatyczny i krwionośny. Aplikacja elastycznych taśm na skórę twarzy oraz szyi, zależnie od zastosowanej metody pozwala poprawić odżywienie tkanek, zmniejszyć widoczność zmarszczek lub zniwelować obrzęki.

 

Naklejone taśmy zwiększają odległość między poszczególnymi tkankami, wpływając na zwiększony przepływ krwi i limfy, skutkiem czego jest lepsze odżywienie i dotlenienie komórek skóry. Efektem poprawy krążenia jest również redukcja zastojów wodnych oraz limfatycznych i redukcja obrzęków. Działanie plastrów do kinesiotapingu wpływa na redukcje napięcia mięśniowego, które może powodować powstawanie i pogłębianie się zmarszczek mimicznych.

 

Regularne stosowanie kinesiotapingu estetycznego pozwoli:

 • przyspieszyć metabolizm komórkowy skóry
 • ujędrnić skórę
 • spłycić zmarszczki mimiczne i bruzdy
 • poprawić owal twarzy
 • zlikwidować obrzęki twarzy
 • nadać twarzy zdrowy i promienny wygląd zmniejszenie widoczności blizn

 

Wykorzystywane przez nas taśmy najwyższej jakości wykonane są z bawełny, dzięki czemu cechują się dobrą przepuszczalnością powietrza. Taśma rozciąga się około 140%, a zastosowany w nich klej jest hipoalergiczny i bezpieczny, nawet dla delikatnej skóry twarzy.

 

Przygotowanie skóry do aplikacji plastrów obejmuje jedynie jej oczyszczenie i odtłuszczenie. Osoba wykonująca zabieg dobiera odpowiedni kształt oraz długość taśmy.

 

Naklejone aplikacje powinny znajdować się na twarzy około 5 godzin. Przed ich zdjęciem warto namoczyć taśmy i ściągać je ruchem rolującym.

 

Efekty widoczne są już po pierwszej aplikacji, natomiast najlepsze efekt przynosić ich regularne stosowanie.

 

W naszym gabinecie kinesiotaping estetyczny może stanowić dodatek do każdego zabiegu pielęgnacyjnego oraz masażu twarzy. Zastosowanie kinesiotapingu po masażu Kobido pozwoli na wzmocnienie jego efektów.

Przebieg zabiegu:

Zabieg poprzedzony jest konsultacją, która ma na celu wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań. Następnie kosmetolog oczyszcza twarz i przystępuje do zabiegu. Czas trwania masażu to około 45-60 minut.

W przypadku masażu z kinesiotapingiem, na zakończenie na obszary skóry potrzebujące mocniejszej stymulacji zastosowane zostają odpowiednie aplikacje taśmy do kinesiotapingu.

W przypadku masażu z maską pielęgnującą, kosmetolog po wcześniejszym ponownym oczyszczeniu skóry, dobiera odpowiednią do indywidualnych potrzeb maskę.

 

Wskazania:

 • Cera dojrzała, szybko starzejąca się
 • Napięcie i stres
 • Cera atroficzna, która potrzebuje poprawy krążenia krwi
 • Cera wiotka, potrzebująca poprawić napięcie skóry.

Przeciwwskazania:

Masaż Kobido jest zabiegiem bezpiecznym. Przeciwwskazania stanowią jedynie:

 • Stany zapalne
 • Infekcje skórne
 • Obecność na skórze świeżych ran
 • Skóra mocno naczyniowa

Przeciwwskazaniem do kinesiotapingu są:

 • alergia na akryl
 • świeże rany na skórze
 • aktywna opryszczka
 • poparzenie słoneczne skóry twarzy i szyi
 • infekcje

 

Cena regularna:

Kobido 220 zł

Kobido + kinesiotaping 250 zł

Kobido + pielęgnacja od 290 zł

Sprawdź aktualne promocje!

Umów się na wizytę telefonicznie: 518 842 828, przez formularz kontaktowy lub online.

Umów się na zabieg online