fbpx

Skinboost blog

Wstecz
Mezoterapia igłowa – z czym łączyć 6 sierpnia, 2024

Mezoterapia igłowa – z czym łączyć

Mezoterapia igłowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów w medycynie estetycznej, cieszący się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Jest to metoda, która umożliwia dostarczanie skórze niezbędnych substancji odżywczych, witamin i minerałów, bezpośrednio do jej głębszych warstw. Zabieg ten ma szerokie zastosowanie – od poprawy kondycji skóry, przez redukcję zmarszczek, aż po walkę z cellulitem i wypadaniem włosów. Dla uzyskania lepszych efektów, mezoterapię igłową poleca się łączyć z innymi zabiegami, które przygotują skórę, pobudzą dodatków włókna kolagenowe i elastynowe lub dostarczą skórze dodatkowych substancji. Poniżej znajdziesz listę propozycji terapii łączonych:

 

Peelingi chemiczne i enzymatyczne

Połączenie obu zabiegów w trakcie jednej wizyty, pozwoli dobrze oczyścić skórę oraz poluzować wiązania między komórkami skóry, dzięki czemu skóra staje się bardziej miękka, a zabieg mezoterapii jest mniej bolesny. Zastosowanie obu zabiegów pozwala na silniejszą stymulację skóry oraz uzyskanie lepszych efektów zabiegowych, niż w przypadku wyboru jednej metody.

 

Radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg łączący siłę mikronakłuć z emisją fali radiowej podgrzewającej skórę. Podwyższona temperatur pobudza włókna kolagenowe do odnowy i syntezy, co poprawia jędrność i elastyczną skóry. Połączenie RF z mezoterapią igłową pozwala na stymulację i odżywienie przestrzeni międzykomórkowych, co znacznie zwiększa efekty odmładzające i regeneracyjne zabiegu.

 

Stymulatory tkankowe

Mimo podobnej metody podania preparatów do mezoterapii igłowej i stymulatorów tkankowych, same substancje znaczenie się od siebie różnią. Połączenie dwóch preparatów w trakcie jednego zabiegu pozwala na dostarczenie wgłąb skóry substancji odżywczych i nawilżających (mezoterapia igłowa) oraz substancji stymulujących produkcję włókien kolagenowych i elastynowych (stymulatory tkankowe).

 

Nie można zapominać, że sposób postępowania po zabiegu ma ogromne znaczenie. Bezwzględnie należy stosować się do zaleceń przedstawionych przez zabiegowca. Kluczową kwestię stanowić będzie odpowiednia pielęgnacji skóry po zabiegu, ochrona przeciwsłoneczna oraz spożywanie dużej ilości wody.

 

Mezoterapia igłowa to skuteczny zabieg poprawiający kondycję skóry, ale aby zmaksymalizować efekty, warto połączyć go z innymi zabiegami pielęgnacyjnymi. Peelingi chemiczne i enzymatyczne, radiofrekwencja mikroigłowa czy stymulatory tkankowe mogą znacząco zwiększyć rezultaty zabiegu i przedłużyć jego efekty.

Zobacz podobne