fbpx

Peelingi chemiczne

Peelingi chemiczne

Sięgając do historii kosmetologii już w starożytności w celu np. rozjaśnienia skóry, usunięcia jej defektów, upiększania, odmłodzenia stosowano m.in. kwaśne mleko czy soki owocowe, które są źródłem kwasów owocowych, wykorzystywanych do dzisiaj. Co więcej już wtedy łączono peelingi mechaniczne z chemicznymi poprzez łączenie soków owocowych z glinkami czy solą.

 

Zabiegi te cieszą się ogromną popularnością ze względu na szybkie i widoczne efekty oraz małą ilość zabiegów wykonywanych w serii, co w dzisiejszych czasach jest bardzo cenione.

 

Słowo peeling pochodzi z języka angielskiego od słowa peel czyli złuszczać, łuszczyć się. Procedura peelingu polega na kontrolowanym uszkodzeniu naskórka lub naskórka wraz z częścią skóry właściwej, które w efekcie powoduje jego złuszczanie a w etapie końcowym prowadzi do regeneracji i poprawy wyglądu skóry objętej zabiegiem. Głównym celem peelingu chemicznego nie jest złuszczenie skóry, ale właśnie jej regeneracja i pobudzenie do odnowy.

 

Działanie kwasu można zwiększyć poprzez zwiększenie procentowej ilości kwasu w roztworze, poprzez ilość nałożonych warstw na skórę, wydłużenie czasu ekspozycji kwasu na powierzchni skóry oraz poprzez zastosowanie technik łączonych, np. przed zastosowaniem peelingu chemicznego, przeprowadzić u pacjenta zabieg mikrodermabrazji, zwiększy on penetrację kwasu, gdyż usunięta wcześniej zostanie wierzchnia warstwa naskórka.

 

W naszej ofercie zabiegowe znajdziecie Państwo dużą gamę różnych kwasów, tak aby każdy zabieg był indywidualnie dobrany do potrzeb skóry oraz problemu, nad którym chcemy pracować.

 

W ofercie gabinetu znajdują się peelingi chemiczne z wykorzystaniem następujących kwasów, które dowolnie można łączyć:

 

 Kwas migdałowy – dedykowany do skóry tłustej, trądzikowej, ale także w niższych stężeniach może być wykorzystywany przy cerach niemających wcześniejszego kontaktu z zabiegami złuszczania chemicznego, dlatego iż ma największą cząsteczkę z całej gamy kwasów- bardzo wolno penetruje skórę. Działa antybakteryjnie, ponieważ ma budowę podobną do wielu antybiotyków.

 

Kwas salicylowy – dedykowany jest dla skór przetłuszczających się z przebarwieniami, przebarwieniami pozapalnymi, przy rogowaceniu posłonecznym, bliznach zanikowych, plamach soczewicowatych, przy cerach tłustych z płytkimi zmarszczkami.

 

Kwas azelainowy – hamuje wydzielanie łoju, działa antyoksydacyjnie, przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie.

 

Kwas pirogronowy – działa antybakteryjnie, sebostatycznie, rozjaśniająco złuszczająco; dedykowany dla cer z ŁZS- łojotokowym zapaleniem skórnym, trądziku pospolitym, przebarwieniami pozapalnymi.

 

Kwas mlekowy – dedykowany jest dla skór suchych, łuszczących się, działa nawilżająco, rozjaśniająco, ujędrniająco.

 

Kwas glikolowy – ma najmniejszą masę cząsteczkową, szybko przechodzi w głąb skóry, działa silnie przeciwstarzeniowo, ujędrniająco, sebostatycznie, rozjaśniająco.

 

Kwas cytrynowy- złuszcza naskórek, działa przeciwbakteryjnie, poprawia koloryt skóry , szczególnie suchej z zaburzeniami rogowacenia. Wygładza zmarszczki i cienki linie na skórze.

Kwas kojowy- pod względem właściwości chemicznych jest podobnym związkiem do hydrochinonu. Przez co z powodzeniem stosowany jest w celu usuwania przebarwień skóry. Jest inhibitorem tyrozynazy.

 

Przebieg zabiegu

Przed wykonaniem zabiegu konieczna jest konsultacja w celu ustalenia oczekiwań, opisania ewentualnych działań niepożądanych, które mogą się pojawić, opisania przebiegu zabiegu by pacjent wiedział co się dzieje podczas wykonywania zabiegu. Ważne jest też opisanie pacjentowi realnych zmian jakich może się spodziewać po wykonaniu serii zabiegów, tak aby pacjent realnie podchodził do uzyskanych efektów. Podczas konsultacji przed zabiegiem kosmetolog oprócz oceny stanu skóry przeprowadza dokładny wywiad dotyczący stanu zdrowia pacjenta oraz przebytych chorób, infekcji wirusowych, stosowanych leków- zarówno tych doustnie jak i w postaci zewnętrznej.

 

W pierwszym etapie zabiegu wykonywany jest demakijaż i skóra przemywana jest alkoholowym preparatem (pre-peel). Następnie zabezpieczane tłustym kremem są wrażliwe partie skóry i znamiona. Po czym nakładany jest wcześniej dobrany peeling na miejsce zabiegowe. Przy rozpoczęciu aplikacji kwasu należy zacząć odliczać czas ekspozycji kwasu na skórę. Następnie następuje neutralizacja kwasu- jeżeli zachodzi taka potrzeba. Później skóra przemywana jest zimną wodą, by zniwelować efekt pieczenia w całości. Na zakończenie nakładana jest maska łagodząca i  krem z filtrem przeciwsłonecznym.

 

Wskazania

  • Skóra trądzikowa, zanieczyszczona,
  • Skóra z dużą ilością martwego naskórka,
  • Przebarwienia,
  • Trądzik pospolity,
  • Skóra dojrzała,
  • Plamy soczewicowate,
  • Zmarszczki,
  • Blizny zanikowe.

Przeciwwskazania

  • Ciąża, karmienie piersią
  • Aktywne zakażenia wirusowe (wirusem opryszczki, brodawczaka, ospy wietrznej)
  • Rany, otarcia
  • Stan po krioterapii
  • Choroba nowotworowa
  • Ekspozycja na słońce, przy niektórych rodzajach peelingów
  • Stosowanie retinoidów, silnych antybiotyków
  • Naruszenie ciągłości skóry

 

Cena regularna: od 240 zł

Sprawdź aktualne promocje!

Umów się na wizytę telefonicznie: 518 842 828, przez formularz kontaktowy lub online.

Umów się na zabieg online

Sprawdź podobne zabiegi