fbpx

Skinboost blog

Wstecz
Jak skutecznie zadbać o skórę po lecie?  1 września, 2020

Jak skutecznie zadbać o skórę po lecie? 

Powoli zamykamy okres letni a wkraczamy w równie piękny okres jesienno-zimowy, który dla nas kosmetologów jest okresem wręcz idealnym! Dzisiaj postaram się napisać dlaczego, warto po lecie zregenerować swoją skórę i jak prawidłowo to zrobić. 

 

Okres letni kojarzy nam się z słońcem, plażą i opaloną skórą, która jak wszyscy wiemy pokazuje nawet te niekoniecznie ładne walory. Skóra po lecie często staje się przesuszona i widać na niej drobne linie. To jak bardzo widoczne są te defekty, zależy od tego jak intensywnie naraziliśmy naszą skórę na promieniowanie słoneczne oraz słone kąpiele. Skóra jest odwodniona i potrzebuje regeneracji. Promieniowanie słoneczne uszkadza płaszcz hydrolipidowy skóry, który szybko trzeba odbudować. Powoduje to szybsze wyparowywanie wody i przesuszenie skóry. Nawilżanie skóry od zewnątrz może nie wystarczyć – potrzebuje ona natłuszczenia oraz zmiany diety.Czasami zwykłe kremy nie wystarczą, a wręcz zalecana jest wizyta u kosmetologa. Ważne jednak aby wszystko robić systematycznie!

 

Peeling to jedna z pierwszych czynności, jaką powinniśmy zrobić. Skóra opalona, uszkodzona przez słońce jest sucha, martwy naskórek jest nadbudowany, dlatego najpierw należy go ściągnąć. W gabinecie najlepszym sposobem będzie peeling chemiczny lub mechaniczny. Ja osobiście preferuje peelingi chemiczne. Dobieram je indywidualnie do danego pacjenta. Nie dość, że pięknie ściągają martwy naskórek, to dodatkowo potrafią też jednocześnie działać nawilżająco czy hamująco na wydzielanie sebum. 

 

Drugim bardzo ważnym krokiem są zabiegi nawilżające. Tutaj możemy opierać się na tych bezinwazyjnych jak mezoterapia bezigłowa, zabieg manualny pielęgnacyjny, lub pójść troszkę dalej i zdecydować się na mezoterapię igłową. Już nie raz mówiłam, że jest to mój ulubiony zabieg zarówno u siebie jak i u klientów. Daje SPEKTAKULARNE efekty, żaden zabieg nawilżający nie może się równać z mezoterapią igłową, która oczywiście działa także na funkcje skóry. 

 

Końcowym, ale nie ostatnim elementem jest pielęgnacja domowa, która jest niezmiernie ważna u każdego. Nieważne, jaką ma na ten moment kondycję. Ja jako kosmetolog, bardzo lubię świadome podejście klienta, który przed zabiegiem umawia się na konsultację lub konsultację w dniu zabiegu, jestem w stanie wtedy doradzić i poprowadzić osobę tak, aby uzyskała maksymalny efekt terapeutyczny. 

 

Okres wrzesień- październik to idealny moment aby zacząć dbać o skórę, jesteśmy w stanie wtedy przeprowadzić kompleksową przemianę skóry, tak aby była jak nowa. Jeśli masz po lecie przebarwienia, suchą, porowatą skórę lub zobaczyłaś u siebie pierwsze zmarszczki ten okres to Twój czas na zmianę swojej skóry o 180°. Nie czekaj i umów się do mnie na wizytę online.

Zobacz podobne