fbpx

Skinboost blog

Wstecz
Redermalizacja skóry 8 lipca, 2020

Redermalizacja skóry

W kosmetologii jak i medycynie estetycznej co chwile pojawiają się nowości. Jedne zostają z nami na dłużej inne odchodzą po jakimś czasie w niepamięć. Dzisiaj jednak chciałabym opisać wam zabieg, który już troszkę czasu gości w gabinetach kosmetologii, ma wspaniałe działanie i przynosi widoczne, konkretne efekty. Mowa o redermalizacji skory! Nazwa może być dość tajemnicza, ale jest to porostu odmiana zabiegu mezoterapii preparatem, który oprócz kwasu hialuronowego ma w sobie cząsteczki kwasu bursztynowego! Brzmi magicznie prawda? I właśnie magiczne efekty jesteśmy w stanie osiągnąć tymi preparatami. Jeśli oczywiście zostaną one dobrze dobrane do potrzeb skóry.

 

Dlaczego redermalizacja to taki “przełom” w dziedzinie kosmetologii?

Redermalizacja to proces odnowy skóry. Nowa, skuteczna, metoda poprawy wyglądu i funkcjonowania skóry przy pomocy iniekcji. Dzisiaj chciałabym omówić krótko zalety i efekty jakie możemy zyskać podczas kuracji preparatem Xela Rederm, który łączy w sobie kwas bursztynowy i kwas hialuronowy.

Redermalizacja Xela Rederm, polega na jednoczesnym hamowaniu wolnych rodników, nawilżeniu oraz regulowania procesów komórkowych skóry. Kuracja preparatami do redermalizacji jest bardzo skuteczna, pod warunkiem, że prawidłowo dobierzemy technikę wkłucia i stężenie preparatu do potrzeb naszego klienta.

 

Kwas bursztynowy

Bursztynian sodu naturalnie znajduje się w roślinach i tkankach zwierzęcych. Jednak ten używany do celów iniekcyjnych, pozyskiwany jest z bursztynu.
Kwas bursztynowy działa silnie regenerująco, aktywuje procesy metaboliczne w skórze oraz stymuluje podstawowe struktury białkowe. Dodatkowo blokuje namnażanie wolnych rodników, zapobiega hipoksji – czyli zwiększa transport tlenu do tkanek. Pomaga on prawidłowo oddychać naszej skórze.

Dzięki temu, że preparat ma w sobie taki sensor tlenu, w efekcie, prawidłowo dotleniona skóra ma równomierny koloryt, prawidłowe mikrokrążenie oraz proces produkcji kolagenu i elastyny jest nadal na wysokim poziomie. Oczywiście kwas bursztynowy sam nie spowoduje tak ogromnej przemiany, ale właśnie dzięki połączeniu go z kwasem hialuronowym daje nam spektakularne efekty po serii zabiegowej.

 

Kwas hialuronowy

Tak jak wspomniałam wcześniej Xela Rederm posiada oczywiście znany każdemu kwas hialuronowy, który jak powszechnie wiadomo jest jednym z najczęściej stosowanych składników w kosmetologii i medycynie estetycznej. Posiada potwierdzone naukowo działanie nawilżające, redukujące straty wody. Uczestniczy także w tworzeniu matrycy międzykomórkowej. Połączenie dwóch tak potęrznych składników daje efekt “nowej skóry”.

 

Zabieg redemalizacji będzie zabiegiem odpowiednim praktycznie dla każdego, w zależności od problemów skórnych i efektów jakie chcemy uzyskać. Redermalizacja może być zbiegiem prewencyjnym, u osób młodych, ale także może być świetnym zabiegiem wygładzającym u osób starszych. Zabieg ten sprawdzi się także u skóry palacza, skóry z trądzikiem i bliznami potrądzikowymi, tymi zanikowymi jak i pozapalnymi. Co więcej redermalizacja może działać także na rozjaśnienie przebarwień. Jako zabieg np. kończący serię wybielającą.

 

Dodatkowo zabiegi te warto wykonywać przed planowanymi, bardziej inwazyjnymi metodami np. chirurgii plastycznej. Skóra, która przed zabiegiem miała wykonywane zabiegi redermalizacji goi się dużo szybciej. Co zostało udowodnione przy badaniach nad preparatem.

 

Dużym plusem tego zabiegu jest to, że jest on w pełni bezpieczny i mało inwazyjny. Dzięki czemu nie trzeba się obawiać skutków ubocznych. Mam nadzieję, że po krótce omawiając temat redermalizacji skóry, zaciekawiłam Was tym zabiegiem. Niewątpliwie bardzo lubię ten preparat, gdyż widzę wspaniałe efekty swojej pracy z klientami.

Zobacz podobne