fbpx

Powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym

Powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym

 

Piękne i pełne usta od zawsze były marzeniem wszystkich kobiet. Nie zawsze natura jest w stanie zapewnić nam piękne usta. Dlatego w naszym gabinecie możecie Państwo skorzystać z zabiegów modelowania i powiększania ust kwasem hialuronowym. Jest to nieinwazyjny zabieg, który przeprowadzony prawidłowo pozwoli cieszyć się pięknymi i zmysłowymi ustami przez długi czas.

 

Zabieg ten cieszy się największą popularnością jeśli chodzi dziedzinę zabiegów estetycznych. Stosowany jest w celu powiększenia ust, wyostrzenia ich konturu, zredukowaniu asymetrii i w celu ogólnej poprawy rysów twarzy. Zabieg ten niewątpliwie potrafi poprawić wygląd całej twarzy.

 

Powiększanie i modelowanie ust wykonywane jest zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. U osób w każdym wieku. Do wykonania tego zabiegu w naszym gabinecie stosowane są preparaty z certyfikacja medyczną, bioimplatny na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego.

 

Kwas hialuronowy to polisaharyd naturalnie występujący w organizmie człowieka. Substancja ta poprzez ujemne naładowanie elektromagnetyczne wiąże bardzo duże ilości wody w skórze. Dzięki czemu skóra jest jędrna, nawilżona i sprężysta. Usieciowany kwas hialuronowy to biokompatybilny preparat do wypełnienia ust. Dzięki usieciowaniu, kwas ten pozostaje w skórze od 8-12 miesięcy.

 

Z wiekiem, przez nadmierne promieniowanie słoneczne, zanieczyszczenie środowiska, ilość tej substancji drastycznie maleje w organizmie człowieka, dlatego usta stają się wysuszone, bardziej pomarszczone i tracą swoją objętość. Wtedy zabieg ten jest idealny, ponieważ widocznie i szybko przywraca on prawidłowy wygląd i kondycję ust.

 

Zabieg powiększania i modelowania ust jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym. Z racji biokompatybilności produktu z organizmem ludzkim. Zawsze przed zabiegiem podczas dobierania gęstości preparatu, specjalista po oglądnięciu miejsca zabiegowego, pyta jaki efekt klient chce uzyskać i dopasowuje podawany preparat tak by efekt był dla pacjenta zadowalający.

 

Przebieg zabiegu

Zabieg poprzedzony jest specjalistyczną konsultacją, podczas której omawiany jest przebieg zabiegu, przeciwwskazania i omawiane są realne efekty jakie można uzyskać po zabiegu. Pacjent proszony jest o wypełnienie ankiety przed zabiegiem, która pozwoli na wykluczenie jakichkolwiek możliwych przeciwwskazań. Jeżeli nie ma zastrzeżeń co do stanu zdrowia i konieczności przeprowadzenia zabiegu, specjalista przystępuje do jego wykonania.

Z racji tego, że usta są okolicą wrażliwą, pacjent znieczulany jest wcześniej silnym kremem znieczulającym, dodatkowo preparat sam w sobie ma lidokainę, która pozwala na bezbolesne przeprowadzenie zabiegu. Po upływie kolo 25 – 30 minut znieczulenie ściągane jest i specjalista przechodzi do wypełniania ust kwasem hialuronowym cienką igłą.

Sam zabieg wprowadzania wypełniacza w usta jest krótki, cała procedura włącznie z znieczuleniem trwa około 45 minut.

 

Wskazania do zabiegu

 • małe usta
 • wąskie usta
 • suche usta
 • usta, które straciły objętość
 • asymetria ust

 

Zalecenia pozabiegowe

Zabieg nie wyklucza z codziennego życia, natomiast czasami zdarza się, że pojawi się niewielki siniak, czy opuchnięcie. Najczęściej te działania niepożądane  ustępują około 3-5 dni po zabiegu. Bezpośrednio po zabiegu nie zaleca się nadmiernej ekspresji ust, nie zaleca się też bezpośrednio po zabiegu silnego masowania ust. Do około 72h nie zaleca się korzystania z sauny czy krioterapii.

 

Pełny efekt zabiegowy pojawia się po około dwóch tygodniach, gdy preparat ułoży się w tkankach.

 

Dzięki temu zabiegowi możemy z powodzeniem uwydatnić usta, wypełnić je, poprawić- wyostrzyć ich kontury, podnieść kąciki ust, wyrównać asymetrię, wypełnić zmarszczki w około ust.

 

Zabieg starcza na około 8-12 miesięcy, jest to bardzo indywidualne i zależy od indywidualnego metabolizmu i stylu życia klienta.

 

Przeciwwskazania

 • choroby nowotworowe- do 5 lat po zakończonym leczeniu
 • choroby autoimmunologiczne
 • skłonność do tworzenia się keloidów- blizn przerostowych,
 • ciąża
 • okres karmienia piersią
 • nadwrażliwość na składniki preparatu – jeżeli kiedyś taki epizod wystąpił,
 • trądzik w okolicy zabiegowej
 • choroby wirusowe, bakteryjne, grzybicze w miejscu zabiegu
 • przerwana ciągłość naskórka
 • aktywna opryszczka (przy bardzo dużej tendencji do uaktywniania się wirusa Herpes zalecana jest 1 tydzień przed zabiegiem i tydzień po zabiegu kuracja np. Heviranem Comfort.)

 

Przykładowe preparaty używane w naszym gabinecie w Krakowie

 

 • Revanesse

Wysoce lepkie bioimplanty z żelem hialuronowym pochodzenia niezwierzęcego. Produkty te produkowane są przy użyciu opatentowanej i chronionej technologii sieciowania, która daje najwyższe parametry skuteczności i bezpieczeństwa. Preparaty jako jedne z nielicznych zatwierdzone są przez FDA – Amerykańską Agencję do spraw Żywności i Leków. FDA zatwierdza produkty po licznych badaniach klinicznych, które mają na celu gwarancję bezpieczeństwa, czystości oraz skuteczności. Utrzymują się do 18 miesięcy

 • Neauvia

Preparaty nowej generacji. Dzięki najwyższej jakości preparatów oraz najnowocześniejszej technologii, preparaty te zadowolą każdego. Odpowiednio dobrany preparat zachwyci efektami zabiegów. Wypełniacze te, mają doskonałe właściwości reologiczne, zapewniają doskonałą biointegrację i biokompatybiloność.

 • Filorga

Marka ta, nieustannie dostarcza na rynek nowości do walki z starzeniem się skóry twarzy i ciała. Te światowej klasy produkty, stosowane są przez wielu specjalistów w ponad 60 krajach na całym świecie. Szeroka gama ich produktów pozwala dobrać idealny do każdego defektu pacjenta.

 

Zapraszamy do przeczytania naszego wpisu na blogu dotyczącego powiększania i modelowania ust

Cena regularna: od 700 zł za 1 ml

W przypadku większej ilości preparatu cena ustalana jest indywidualnie.

Sprawdź aktualne promocje!

Umów się na wizytę telefonicznie: 518 842 828, przez formularz kontaktowy lub online.

Umów się na zabieg online

Sprawdź podobne zabiegi