fbpx

Powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym

Powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym

 

Piękne i pełne usta od zawsze były marzeniem wszystkich kobiet. Nie zawsze natura jest w stanie zapewnić nam piękne usta. Dlatego w naszym gabinecie możecie Państwo skorzystać z zabiegów modelowania i powiększania ust kwasem hialuronowym. Jest to zabieg mało inwazyjny, który przeprowadzony prawidłowo pozwoli cieszyć się pięknymi i zmysłowymi ustami przez długi czas.

 

Zabieg ten cieszy się największą popularnością jeśli chodzi dziedzinę zabiegów estetycznych. Stosowany jest w celu powiększenia ust, wyostrzenia ich konturu, zredukowaniu asymetrii i w celu ogólnej poprawy rysów twarzy. Zabieg ten niewątpliwie potrafi poprawić wygląd całej twarzy. Powiększanie i modelowanie ust wykonywane jest zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Zmieniane są jednak techniki podania preparatu, tak aby usta po zabiegu wyglądały proporcjonalnie.

 

Powiększanie i modelowanie ust wykonywane u osób w każdym wieku, ważne jest jednie, aby osoba miała skończone 18 lat. W naszym gabinecie, w przypadku powiększania i modelowania ust, pracujemy na preparatach z certyfikacją medyczną, gdyż są to bioimplatny na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego.

 

Z wiekiem, przez nadmierne promieniowanie słoneczne, zanieczyszczenie środowiska, ilość kwasu hialuronowego drastycznie maleje w organizmie człowieka, dlatego usta stają się wysuszone, bardziej pomarszczone i tracą swoją objętość. Wtedy zabieg powiększenia jest idealny, ponieważ widocznie i szybko przywraca on prawidłowy wygląd i kondycję ust.

 

Kwas hialuronowy to polisaharyd naturalnie występujący w organizmie człowieka. Substancja ta poprzez ujemne naładowanie elektromagnetyczne wiąże bardzo duże ilości wody w skórze. Dzięki czemu skóra jest jędrna, nawilżona i sprężysta. Jednak preparat usieciowanego kwasu hialuronowego, używany przy powiększaniu i modelowaniu ust, różni się troszkę od preparatu np. wykorzystywanego do mezoterapii igłowej. Usieciowany kwas hialuronowy to biokompatybilny preparat do wypełnienia ust. „Usieciowanie” jest wynikiem reakcji chemicznej łączenia krzyżowego cząsteczek kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy dzięki swojej budowie pozostaje długo w miejscu podania preparatu. Z reguły przyjmuje się okres 6-12 miesięcy.

 

Zabieg powiększania i modelowania ust jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym. Z racji biokompatybilności produktu z organizmem ludzkim. Zawsze przed zabiegiem podczas dobierania gęstości preparatu, specjalista po oglądnięciu miejsca zabiegowego, pyta wstępnie, jaki efekt, klient chce uzyskać. Następnie doradza i obrazuje mniej więcej jak usta będą wyglądać po zabiegu. Tak aby każdy wyszedł zadowolony z zabiegu.

 

Obecnie na rynku mamy wiele sposobów na powiększanie i modelowanie ust, które dają różne efekty po zabiegu. W naszym gabinecie zajmujemy się zarówno metodami, które pozwolą nam osiągnąć bardzo naturalne efekty jak i mocno powiększone i wymodelowane usta tzw. Russian lips, usta modelowane na płasko. 

 

Usta z efektem modelowania na płasko

Są to dość charakterystycznie wyglądające usta, z wyciągniętą górną wargą oraz ładnie zarysowanym łukiem kupidyna. Dolna warga natomiast wymodelowana jest w półokrąg, tak by nie tworzyć efektu szerokich ust. Kąciki ust natomiast naturalnie się podnoszą. Ostatnimi czasy jest to jedna z najpopularniejszych metod powiększania ust. Usta po tego typu podaniu preparatu są ładne zarysowane i jednocześnie z profilu płaskie, unikamy tutaj efektu „kaczego dzioba”.

W przypadku tego typu modelowania ust, należy pamiętać, że każde usta są inne, mają naturalnie inny kształt, dlatego ich anatomiczna budowa ostatecznie zadecyduje o tym jak będą wyglądać. Dodatkowo w przypadku ust bardzo wąskich, jest to idealna metoda na ich powiększenie, jednak trzeba pamiętać, że przy ustach bardzo wąskich, proces ich modelowania i powiększania jest wolniejszy. Dlatego często konieczne są 2-3 wizyty z podaniem mniejsze ilości preparatu.

 

Przebieg zabiegu

Zabieg poprzedzony jest specjalistyczną konsultacją, podczas której omawiany jest przebieg zabiegu, przeciwwskazania i omawiane są realne efekty jakie można uzyskać po zabiegu. Pacjent proszony jest o wypełnienie ankiety przed zabiegiem, która pozwoli na wykluczenie jakichkolwiek możliwych przeciwwskazań. Jeżeli nie ma zastrzeżeń co do stanu zdrowia i konieczności przeprowadzenia zabiegu, specjalista przystępuje do jego wykonania.

Z racji tego, że usta są okolicą wrażliwą, pacjent znieczulany jest wcześniej silnym kremem znieczulającym, dodatkowo preparat sam w sobie ma lidokainę, która pozwala na bezbolesne przeprowadzenie zabiegu. Po upływie kolo 25 – 30 minut znieczulenie ściągane jest i specjalista przechodzi do wypełniania ust kwasem hialuronowym cienką igłą.

Sam zabieg wprowadzania wypełniacza w usta jest krótki, cała procedura włącznie z znieczuleniem trwa około 45 minut.

 

Wskazania do zabiegu

 • małe usta
 • wąskie usta
 • suche usta
 • usta, które straciły objętość
 • asymetria ust

 

Zalecenia pozabiegowe

Zabieg nie wyklucza z codziennego życia, natomiast czasami zdarza się, że pojawi się niewielki siniak, czy opuchnięcie. Najczęściej te działania niepożądane  ustępują około 3-5 dni po zabiegu. Bezpośrednio po zabiegu nie zaleca się nadmiernej ekspresji ust, nie zaleca się też bezpośrednio po zabiegu silnego masowania ust. Do około 72h nie zaleca się korzystania z sauny czy krioterapii.

 

Pełny efekt zabiegowy pojawia się po około dwóch tygodniach, gdy preparat ułoży się w tkankach.

 

Dzięki temu zabiegowi możemy z powodzeniem uwydatnić usta, wypełnić je, poprawić- wyostrzyć ich kontury, podnieść kąciki ust, wyrównać asymetrię, wypełnić zmarszczki w około ust.

 

Zabieg starcza na około 6-12 miesięcy, jest to bardzo indywidualne i zależy od indywidualnego metabolizmu i stylu życia klienta.

 

Przeciwwskazania

 • choroby nowotworowe- do 5 lat po zakończonym leczeniu
 • choroby autoimmunologiczne
 • skłonność do tworzenia się keloidów- blizn przerostowych,
 • ciąża
 • okres karmienia piersią
 • nadwrażliwość na składniki preparatu – jeżeli kiedyś taki epizod wystąpił,
 • trądzik w okolicy zabiegowej
 • choroby wirusowe, bakteryjne, grzybicze w miejscu zabiegu
 • przerwana ciągłość naskórka
 • aktywna opryszczka (przy bardzo dużej tendencji do uaktywniania się wirusa Herpes zalecana jest 1 tydzień przed zabiegiem i tydzień po zabiegu kuracja np. Heviranem Comfort.)

 

 

Przykładowe preparaty używane w naszym gabinecie w Krakowie:

 

 • Stylage

Preparaty marki Stylage, są rozpoznawane na całym świecie. Cechuje je wysoka kompatybilność oraz plastyczność preparatu. Preparaty występują w dwóch wersjach: z lidokainą – środkiem znieczulającym oraz bez lidokainy.

 • Filorga

Marka ta, nieustannie dostarcza na rynek nowości do walki z starzeniem się skóry twarzy i ciała. Te światowej klasy produkty, stosowane są przez wielu specjalistów w ponad 60 krajach na całym świecie. Szeroka gama ich produktów pozwala dobrać idealny do każdego defektu pacjenta.

 

Zapraszamy do przeczytania naszego wpisu na blogu dotyczącego powiększania i modelowania ust

Cena regularna:

 • Zabieg wykonany u Pani doktor Małgorzaty – 1000 zł/ 1ml
 • Zabieg wykonany u kosmetolog Karoliny – 900 zł/ 1ml

Sprawdź aktualne promocje!

Umów się na wizytę telefonicznie: 518 842 828, przez formularz kontaktowy lub online.

Umów się na zabieg online

Sprawdź podobne zabiegi