fbpx

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe

 

Osocze bogatopłytkowe Platelet Rich Plasma – Wampirzy lifting, to zabieg, który efektywnie i bezpiecznie zrewitalizuje skórę, spowalnia procesy starzenia się skóry oraz działa hamująco na nadmiernie wypadające włosy.  Osocze bogatopłytkowe wykorzystuje składniki z pobranej krwi pacjenta. Jest to preparat autologiczny – co jest jego wielkim atutem, pobierana krew pacjenta zostaje odwirowana, dzięki czemu uzyskujemy koncentrat płytek krwi w osoczu. Zabieg ten w medycynie regeneracyjnej czy ortopedii wykorzystywany jest już od dawna.

 

Dzięki działaniu czynników wzrostu, wywołuje autologiczną odnowę komórek – ACR (Autologous Cellular Regeneration). Osocze to składnik krwi, stanowiący aż 55% jej objętości. Osocze bogatopłytkowe, pozyskiwane jest poprzez pobranie i odwirowanie krwi pacjenta pobranej bezpośrednio przed zabiegiem.

 

Dzięki zgodności tkankowej, zabieg osocza bogatopłytkowego pozbawiony jest ryzyka alergii pacjenta na preparat.

 

Działanie zabiegu:

Podczas podania osocza bogatopłytkowego, następuje aktywacja czynników wzrostu takich jak:

VEGF – czynnik ten wzmacnia procesy tworzenia naczyń krwionośnych.
TGF- powoduje różnicowanie się komórek różnych typów. Pobudza produkcję kolagenu
EGF- stymuluje różnicowanie keratynocytów
PDGF – pobudza syntezę macierzy międzykomórkowej.

Dzięki zabiegom osocza bogatopłytkowego, przyspieszamy okres budowy tkanki. Po wstrzyknięciu osocza bogatopłytkowego do skóry, wymuszamy na nich podziały komórkowe. Stymulujemy fibroblasty do produkcji kolagenu, odżywiamy skórę i wspomagamy tworzenie się nowych naczyń krwionośnych.

Wampirzy lifting, osocze bogatopłytkowe, jest to jeden z najczęstszych i najbardziej popularnych zabiegów w medycynie estetycznej. Najczęściej wykonywany jest on na obszarach twarzy, szyi oraz dekoltu. Jednak z powodzeniem może on być wykonywany także na skórze głowy, aby zniwelować nadmierną ilość wypadających włosów.

 

Przebieg zabiegu:

Jak każdy zabieg w naszym gabinecie, poprzedzony jest on szczegółowym wywiadem, podczas którego lekarz omawia procedurę zabiegu i wyklucza wszelakie przeciwwskazania. Po wypełnieniu karty pacjenta, następuje pobranie krwi. Ważne jest aby pacjent przed zabiegiem wypił dużo wody, aby tą czynność ułatwić. Następnie krew w probówkach wkładana jest do specjalnej wirówki, która ma za zadanie oddzielić osocze bogatopłytkowe. Podczas odwirowywania, pacjent smarowany jest specjalną maścią znieczulającą, aby zabieg przebiegał bezboleśnie. Maść tą trzyma się około 30-40 minut. Gdy krew zostaje odwirowana, z probówek pobierane jest, do strzykawek, osocze bogatopłytkowe, które następnie jest wstrzykiwane w określony obszar ciała pacjenta. Zabieg wstrzykiwania zbliżony jest do zabiegu mezoterapii igłowej, z tym, że tutaj zamiast zewnętrznego, obcego preparatu mamy nasz autologiczny preparat – osocze bogatopłytkowe. Po ostrzyknięcu całego obszaru, skórę przemywamy specjalnym płynem i nakładamy łagodzący preparat. Zabieg w całości trwa około 90 minut.

 

Jak często należy wykonać zabieg?

Zabieg ten wykonuje się w seriach kilku zabiegów w odstępach 2-4 tygodnie. W zależności od celu terapii.

 

Wskazania do zabiegu:

 • Terapie anti-aging
 • Wypadanie włosów
 • Atopowe Zapalenie Skóry
 • Trudno gojące się rany
 • Blizny
 • Skóra przesuszona
 • Zmarszczki
 • Nierówny koloryt skóry

 

Przeciwwskazania:

 • Ciąża, laktacja
 • Aktywna opryszczka
 • Aktywne bądź nieleczone choroby autoimmunologiczne.
 • Zmiany zapalne w miejscu zabiegowym
 • Infekcja organizmu – czynna
 • Hemofilia/ choroby krwi
 • Choroba nowotworowa – do 5 lat po zakończeniu leczenia

 

Cena regularna: 800 zł – 2 ampułki wystarczające na obszar twarzy/szyi/dekoltu/głowy

Sprawdź aktualne promocje!

Umów się na wizytę telefonicznie: 518 842 828, przez formularz kontaktowy lub online.

Umów się na zabieg online

Sprawdź podobne zabiegi