fbpx

Bezbolesna depilacja laserowa

Powszechny kult gładkiego ciała sięga starożytności. Trend ten ciągle podtrzymywany jest przez pokolenia. Obecnie w związku z coraz odważniejszym ubiorem, a co za tym idzie, pokazywaniem więcej ciała, depilacja laserowa wykonywana jest w każdym miejscu ludzkiego ciała. Zarówno u kobiet jak i u mężczyzn.

 

Za ojca depilacji laserowej uznawany jest Pan Theodore Maimana, który to w 1960 roku wynalazł laser. Co zrewolucjonizowało medycynę i nie tylko. Obecnie mamy szereg możliwości jeśli chodzi o depilację ciała. Możemy ją wykonać za pomocą klasycznej maszynki, wosku, pasty cukrowej lub właśnie lasera. Jednak to epilacja laserowa jest jedną z najbardziej popularnych form depilacji wśród ludzi na całym świecie.

 

Potocznie zwana depilacja laserowa jest to tak naprawdę epilacja laserowa. Czym różnią się te dwa pojęcia?

 

Depilacja używana jest najczęściej wśród klientów. Jest bardziej potocznym stwierdzeniem. Jednak co do zasady “depilacja” jest to usunięcie części włoska, która znajduje się ponad powierzchnią skóry, nie naruszając jego cebulki.

 

Natomiast epilacja, która to jest prawidłowa przy zastosowaniu lasera, jest to usunięcie włoska wraz z jego cebulką, czyli całości włosa. Epilacja jest oczywiście dużo trwalszą metodą usuwania niechcianego owłosienia.

 

Epilacja laserowa pozwala na trwałe usunięcie włosków każdej partii naszego ciała.

 

W naszym gabinecie posiadamy obecnie najnowszy na rynku, model lasera Criss Cool Laser 3F, dzięki któremu jesteśmy w stanie w najbardziej profesjonalny i skuteczny sposób pozbyć się niechcianego owłosienia.

 

Co wyróżnia laser trzy-falowy:

Przede wszystkim technologia, jest to najnowsza technologia usuwania owłosienia działająca nawet na jasne włoski.
Nasz laser dzięki aż trzem emitowanym wiązkom światła, działa skuteczniej i głębiej niż powszechne lasery z jedną wiązką światła.

Dzięki chłodzeniu, przy użyciu wody a nie powietrza, aż do -5°C depilacja gabinecie jest BEZBOLESNA, czuć jedynie przyjemne ciepło, przy jednoczesnym maksymalnym efekcie zabiegowym. Co niewątpliwie maksymalnie zwiększa komfort klientów w naszym gabinecie podczas zabiegu.
Dzięki wyżej wspomnianemu chłodzeniu, możemy pracować na wyższych gęstościach energii i zwiększać i przyspieszać efekt depilacji.

Dzięki trzem wiązkom światła, działamy także na włosy jasne. Czego niestety lasery z jedną wiązką nie są wstanie zrobić.
Nasz laser jest laserem medycznym. Posiada wszelkie potrzebne certyfikaty, dzięki czemu jesteśmy pewni jego bezpieczeństwa i skuteczności.

 

Obecnie rynek depilacji laserowej zdominowany został przez lasery o jednej wiązce światła tj. w każdym laserze mogliśmy mieć wcześniej tylko wiązkę diodową, neodymowo-yagową czy aleksandrytową. Obecnie w najnowocześniejszych urządzeniach takich jak nasz laser. Głowica emituje na raz aż trzy wiązki światła. Dzięki czemu możemy depilować nawet jasne włoski na ciele. Co jest dużym ułatwieniem.

 

Nawet najnowszej generacji lasery diodowe nie będą aż tak skuteczne jak lasery emitujące trzy wiązki światła. Nasz laser odpowiedni będzie dla osób z każdym fototypem skóry. Dodatkowo powszechne lasery często są laserami bolesnymi, co w naszym laserze jest świetnie rozwiązane chłodzeniem wodnym aż do -5°C. Zabieg jest bezbolesny.

 

W naszym laserze emitowane są następujące wiązki światła

Wiązka diodowa 808 nm – Bardzo skuteczna wiązka lasera przy ciemnych włoskach i jednocześnie jasnej karnacji. Czyli przy dużym kontraście włosa ze skórą.Natomiast jeśli już kontrast pomiędzy skórą a włoskiem nie jest taki duży i znaczący, epilacja nie jest efektywna a co więcej może skończyć się poparzeniem skóry. Jest to laser dedykowany ciemnym włosom.

 

Wiązka aleksandrytowa 755 nm – Wiązka ta skuteczna jest w przypadku jasnych włosów i jasnej karnacji. Wiązka ta pozwala na usunięcie włosków z niską zawartością melaniny.

 

Wiązka neodymowo-yagowa 1064 nm – Laser emitujący tę wiązkę, jest przeznaczony i najlepiej działa przy ciemnych włoskach i ciemnym fototypie skóry.

 

Dlatego laser emitujący trzy wiązki światła jednocześnie działa najefektywniej na owłosienie na ciele. Działa na każdy rodzaj włosów nie tylko na te ciemne i grube. Nasz laser to najlepszy wybór jeśli chodzi o epilację laserową ciała!

 

Wskazania do depilacji laserowej

Jeśli chodzi o wskazania do depilacji to oczywiście głównym wskazaniem jest aspekt estetyczny. Jeśli nie chcesz już męczyć się z ciągle odrastającymi włoskami to metoda depilacji laserowej będzie dla Ciebie idealna.
Depilacja laserowa będzie też bardzo dobrym rozwiązaniem u osób borykających się z Hirsutyzmem, czyli występowaniem u kobiet włosków w miejscach charakterystycznych dla mężczyzn tj. np. broda.
Kolejnym wskazaniem jest też zapalenie mieszków włosowych, objawiające się licznymi krostami, tj. stanem zapalnym w okolicy mieszka włosowego. Dzięki depilacji laserowej możemy całkowicie pozbyć się zapalenia mieszków włosowych.
Wrastające włoski to także problem wielu osób, które depilują swoje włoski np. woskiem. Dzięki depilacji laserowej można pozbyć się tego problemu całkowicie.

 

Jeśli nie jesteś pewna czy depilacja laserowa jest dla Ciebie, przyjdź na bezpłatną konsultację, która pozwoli Ci dowiedzieć się więcej o samym zabiegu.

 

Jak każdy zabieg kosmetologiczny depilacja laserowa ma przeciwwskazania. Są to przeciwwskazania bezwzględne i względne – czasowe.

 

Przeciwwskazania bezwzględne:

 • Ciąża
 • Karmienie piersią
 • Choroby pęcherzowe
 • Fotodermatozy
 • Choroby nowotworowe
 • Terapia hormonalna – leki światłouczulające
 • Włosy siwe
 • Reticularis – marmurkowatość skóry
 • Skłonność do bliznowców
 • Opryszczka w miejscu depilacji
 • Bielactwo
 • Rybia łuska
 • Silna skłonność do przebarwień
 • Padaczka

 

Przeciwwskazania czasowe:

 • Terapia retinoidami
  Koniecznie należy odczekać około pół roku po zakończeniu terapii retinoidami przed rozpoczęciem serii depilacji laserowej.
 • Leki przeciwbólowe i antykoagulanty
  Nie zaleca się przyjmowania leków przeciwbólowych do 48h przed zabiegiem. Jedyny lek przeciwbólowy jaki można przyjąć to Paracetamol.
  Jeśli chodzi o leki rozrzedzające krew (np.Aspiryna), także zalecana jest przerwa i odstawienie leków na 48h przed zabiegiem.
 • Zabiegi typu peelingi chemiczne
  Zabieg depilacji laserowej można wykonać na tydzień przed zabiegiem złuszczania, lub minimum 14 dni po zabiegu peelingu chemicznego.
 • Opalona skóra/ świeża opalenizna
  Depilację laserową wykonać można dopiero po okresie minimum 4 tygodni. Jeśli natomiast chodzi o samoopalacze lub opalanie natryskowe. Preparat musi całkowicie zejść ze skóry.
 • Kuracja antybiotykowa i leki światłouczulające
  Kurację antybiotykami należy zakończyć minimum 2 tygodnie przed umówionym zabiegiem depilacji laserowej.
  Leki światłouczulające tj, nagietek, herbatki odchudzające, należy także odstawić na okres 2 tygodni przed zabiegiem.
 • Kremy i maści światłouczulające
  Kremy oraz maści światłouczulające np. z witaminą A, witaminą C należy odstawić na 4 tygodnie przed zabiegiem.
 • Inne rodzaje depilacji tj. wosk, pasta cukrowa, nitkowanie
  Jeśli chodzi o inne sposoby depilacji polegające na wyrywaniu włosków. Najlepszy odstęp czasowy to 4 tygodnie jeśli chodzi o włoski na twarzy oraz 6 tygodni jeśli chodzi o włoski na innych partiach ciała.
  W przypadku golenia, przycinania włosków nie ma problemów aby depilację rozpocząć bez jakiegokolwiek odstępu czasowego.
 • Choroby wirusowe, bakteryjne i grzybicze
  Zabieg można wykonać dopiero po całkowitym ustąpieniu choroby.
 • Osłabienie organizmu
  Zabiegu depilacji laserowej nie wykonujemy w przypadku choroby i ogólnego złego stanu zdrowia.
 • Znieczulenie miejscowe np. zabiegi chirurgiczne lub ekstrakcja zęba
  Zabieg depilacji laserowej możemy wykonać dopiero po tygodniu od znieczulenia miejscowego. Miejsce to musi być też całkowicie wygojone.
 • Narkoza, znieczulenie ogólne
  W przypadku znieczulenia ogólnego, musi upłynąć okres minimum 3 miesięcy pomiędzy narkozą a depilacją laserową.
 • Miesiączka
  Nie zalecamy wykonywania zabiegu depilacji laserowej podczas pierwszych 3 dni miesiączki, gdy krwawienie jest najbardziej obfite.

 

Przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem należy zapoznać się z ewentualnymi przeciwwskazaniami dotyczącymi depilacji laserowej. Należy dokładnie sprawdzić przyjmowane leki i suplementy, czy nie należą one do grupy leków, które odpowiednio przed zabiegiem należy odstawić. Podczas konsultacji kosmetolog jeszcze raz upewni się, że nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu oraz oceni barwę i grubość włosa. Włosy na konsultacji powinny wystawać ponad powierzchnię skóry ok 0,5mm.

W przypadku gdy, zabieg docelowy wykonany ma być w tym samym dniu należy dokładnie ogolić okolicę zabiegową pozostawiając dwie plamy z włosków (wielkości monety dwuzłotowej) w miejscu gdzie są one najsilniejsze i najsłabsze.

Należy pamiętać, że bezpośrednio przed każdym zabiegiem depilacji skóra powinna być umyta, dokładnie ogolona i pozbawiona jakichkolwiek kosmetyków typu balsam, oliwka.Skóra także powinna być w dobrej kondycji. Nie może być przesuszona. Jeśli są objawy przesuszenia należy odpowiednio wcześniej stosować balsamy natłuszczające i nawilżające.

 

Przebieg zabiegu

Zabieg poprzedzony jest ankietą przedzabiegową, która wykluczyć ma ewentualne przeciwwskazania. Następnie klient proszony jest o przygotowanie się do zabiegu (ubranie ewentualnej bielizny jednorazowej). Następnie wykonujemy zabieg depilacji laserowej. Skóra po zabiegu może być czerwona i troszkę tkliwa. Objawy te znikają zazwyczaj około 24h po zabiegu. Czasami utrzymują się do dwóch dni.

 

Zalecenia pozabiegowe

Z racji podrażnienia skóry po zabiegu, które zazwyczaj pojawią się po depilacji laserowej. Skórę należy traktować delikatnie przed około 3 dni po zabiegu.
Do mycia zalecane są delikatne żele bezalkoholowe lub czysta woda.
Nie zaleca się wycierając pocierania skóry a jedynie delikatne dotykanie jej suchym ręcznikiem.
Jeśli depilacja laserowa obejmowała pachy, nie zaleca się przez okres około 2-3 dni stosowania antyperspirantów.
Obszar zabiegowy należy chronić przed promieniowaniem słonecznym przez minimum 2 tygodnie.
Balsamy złuszczające można stosować dopiero po upływie tygodnia od zabiegu.

 

Cennik pojedynczych partii:

Górna warga 120 zł
Broda 120 zł
Górna warga + broda 200 zł
Zarost męski (górna warga + broda + baki + policzki + szyja) 400 zł
Policzki 120 zł
Pachy 120 zł
Szyja/kark 120 zł
Brodawki sutkowe 120 zł
Ramiona 120 zł
Przedramiona (+ dłonie gratis) 120 zł
Całe ręce (+ dłonie gratis) 220 zł
Klatka piersiowa 250 zł
Brzuch 250 zł
Plecy górna partia 250 zł
Plecy dolna partia 250 zł
Całe plecy 450 zł
Linia biała 120 zł
Linia bikini 150 zł
Bikini głębokie (+ szpara pośladkowa) 250 zł
Pośladki 250 zł
Uda (+kolana gratis) 250 zł
Łydki (+stopy lub kolana gratis) 250 zł
Inne partie wyceniane indywidualnie przez kosmetologa

Całe nogi 450 zł (przy jednym zabiegu)

 

Pakiet 6 zabiegów: 
6x pachy 6x bikini 6x łydki  3200 zł
6x uda łydki bikini  3600 zł
Sprawdź aktualne promocje!

Umów się na wizytę telefonicznie: 518 842 828, przez formularz kontaktowy lub online.

Umów się na zabieg online