fbpx

Botox – zmarszczki

Botoks – działanie na zmarszczki

 

Zabiegi z użyciem Toksyny botulinowej – botoxu, wykonywane są z powodzeniem już od wielu lat. Co ciekawe, cząsteczka jadu kiełbasianego po raz pierwszy w celach estetycznych wstrzyknięta była mężczyźnie!

 

Po tym czasie botox wykonywany był coraz większej liczbie pacjentów. W 2002 r amerykańskie towarzystwo FDA zatwierdziło oficjalnie toksynę botulinową typu A do wykonywania jej w celach estetycznych. Po tym czasie zabieg ten szybko zyskał rzeszę zwolenników.

 

W dzisiejszych czasach jest to bardzo powszechny zabieg, z powodzeniem wykonywany w wielu gabinetach medycyny estetycznej. Można powiedzieć, że jest to zabieg “lunchowy” gdyż nie niesie ze sobą żadnego okresu rekonwalescencji. Zaraz po zabiegu spokojnie można wrócić do codziennych obowiązków.

 

W wyniku ciągłej mimiki naszej twarzy, podczas uśmiechu czy zdziwienia, z biegiem czasu powstają drobne zmarszczki, które z czasem stają się bardziej widoczne i głębsze.   Dlatego iniekcje botoksu z powodzeniem podawane są pacjentom, którzy mają nadmierną ekspresję górnych mięśni twarzy. Podczas zabiegu małe dawki preparatu podawane są w określone miejsca, tak by zniwelować problem nadmiernej mimiki twarzy, zapobiec nadmiernym kurczom mięśni w efekcie zniwelować zmarszczki: czoła, lwią zmarszczkę czy kurze łapki.

 

Botox zmniejsza aktywność mięśni, paraliżuje je, blokuje uwalnianie neuroprzekaźnika jakim jest acetylocholina w obrębie nerwów. Dzięki czemu natychmiastowo uzyskujemy efekt młodszej, wypoczętej twarzy. Preparat działa tylko tam gdzie został podany. Dobrze podany nie rozprzestrzenia się i nie działa na inne mięśnie twarzy. Dzięki podaniu konkretnej dawki w mięsień, hamuje jego aktywność dzięki czemu nasza twarz nie wykonuje tak intensywnych ruchów mimicznych jak przed zabiegiem.

 

Przebieg zabiegu: 

Zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarza medycyny estetycznej. Po objaśnieniu przebiegu całego zabiegu i po wykluczeniu przeciwwskazań. Pacjent proszony jest o wypełnienie ankiety zabiegowej. Następnie pacjent siada na leżance, lekarz dokładnie przygląda się mimice twarzy, prosi o zrobienie kilku konkretnych min przez pacjenta i decyduje gdzie najlepiej podać preparat, by uzyskać zadawalający efekt zabiegowy.

 

Preparat z toksyną botulinową podawany jest malutką, sterylną, jednorazową strzykawką z cienką igłą. Sam proces podawania preparatu jest krótki, trwa około 10 minut i jest całkowicie bezbolesny. Nie ma potrzeby podawania dodatkowego znieczulenia.

 

Na pełen efekt zabiegu należy poczekać około 2 tygodni, natomiast pierwsze efekty widoczne są już po 2-3 dniach od wykonanego zabiegu. Efekt utrzymywania się toksyny botulinowej w organizmie jest bardzo indywidualny natomiast z reguły jest to 4-6 miesięcy. Zabieg nie zmienia rysów twarzy i nie powoduje całkowitego zmrożenia mimiki twarzy.

 

Najczęstsze miejsca zabiegowe: 

Zabieg ten wykonywany jest najczęściej w okolicach górnych twarzy, tj. zmarszczki poziome czoła, lwia zmarszczka, kurze łapki czy zmarszczki nosa. Botox z powodzeniem używany jest także w celu delikatnego uniesienia brwi, co daje efekt wypoczętej twarzy.

 

Zalecenia pozabiegowe: 

Po zabiegu z użyciem botoxu przez okres około 4 godzin nie powinno się wykonywać gwałtownych, schylających ruchów. Nie zaleca się masowania miejsc poddanych zabiegowi ani picia alkoholu. Należy także unikać dźwigania ciężkich rzeczy. Nie powinno się także w tym dniu korzystać z sauny, solarium, basenu czy siłowni.

 

Dodatkowo zaleca się, aby osoby stale biorące zioła takie jak dziurawiec, nagietek, rumianek, witamina E zaprzestały ich zażywania 10 dni przed zabiegiem. W celu uniknięcia mniejszego efektu zabiegowego.

 

Wskazania: 

  • Nasilona, nadmierna mimika twarzy
  • Zmarszczki poziome czoła, oczu, lwia zmarszczka, zmarszczki nosa
  • Przerost mięśni mimicznych
  • Ciągłe, mimowolne marszczenie twarzy
  • Prewencja przeciwzmarszczkowa
  • Nadpotliwość pach
  • Zmęczona, groźnie wyglądająca twarz

 

Przeciwwskazania: 

  • Ciąża
  • Karmienie piersią
  • Choroba Parkinsona
  • Alzheimer
  • Stwardnienie Rozsiane czy inne choroby układu nerwowego
  • Choroby sercowo-naczyniowe
  • Uczulenie na białko
  • Nieuregulowane choroby autoimmunologiczne
  • Nieleczona cukrzyca
  • Przyjmowanie leków przeciw grypie ( przeciwgorączkowych, przeciwbólowych)
  • Antybiotyki
  • Leki regulujące pracę serca

 

Zabieg wykonywany jest przez lekarza medycyny estetycznej.

Zabieg z powodzeniem może być łączony z zabiegami takimi jak mezoterapia igłowa, peelingi chemiczne czy wypełniacze tkankowe.

 

Cena zabiegu różni się w zależności od miejsca zabiegowego.

Ceny za jedną okolicę to 600 zł

W przypadku jednego zabiegu na 3 okolice, cena wynosi 1400 zł

Sprawdź nasz cennik oraz dział promocji!

Umów się na wizytę telefonicznie: 518 842 828, przez formularz kontaktowy lub online.

Umów się na zabieg online