Botox – likwidacja nadpotliwości pach
Botoks na nadpotliwość stóp oraz pach
Toksyna botulinowa z powodzeniem używana jest nie tylko do niwelowania zmarszczek i relaksacji twarzy. Jednym z dodatkowych zabiegów z użyciem botoxu jest leczenie nadpotliwości.
Obecnie coraz więcej osób obserwuje nadmierne wydzielanie potu. Nadpotliwość to stan, w którym ilość wydzielanego potu, wykracza ponad fizjologiczne potrzeby organizmu człowieka. Nasze ciało posiada dwa rodzaje gruczołów potowych:
Gruczoły ekrynowe – znajdują się na całej powierzchni naszej skóry, biorą udział w termoregulacji cieplnej organizmu człowieka. Przez to, że podczas wydzielania potu, komórki tych gruczołów nie ulegają rozpadowi więc nie wywołują charakterystycznego zapachu.
Gruczoły apokrynowe – tak zwane gruczoły zapachowe, ich komórki ulegają częściowemu rozpadowi, znajdują się głównie przy mieszkach włosowych, tj. w obrębie pach, pachwin, brodawek sutkowych, narządów płciowych itp. Pot produkowany z tych gruczołów po kontakcie z bakteriami, przybiera silny zapach indywidualny dla każdego człowieka.
Leczenie napotliwości botoxem ma sens, gdyż w nadpotliwości dużą rolę odgrywa także układ nerwowy. Bowiem różne bodźce działając na nerwy w danej okolicy powodują wzmożone lub zmniejszone wydzielanie potu. Mogą to być różne emocje, takie jak np. stres, strach czy po prostu warunki zewnętrzne.
Aplikacja konkretnej dawki botoksu przez specjalistę w dany obszar zabiegowy powoduje zahamowanie działania konkretnych nerwów, które inicjują nadmierne wydzielanie potu.
Często osoby, które borykają się z nadpotliwością próbują stosować różnego rodzaju blokery, niestety nie zawsze są one przyjemne w stosowaniu. Dlatego leczenie botoksem jest idealną metodą by pozbyć się tego dokuczliwego problemu.
Przebieg zabiegu:
Przed zabiegiem przeprowadzany jest wywiad, w którym wyklucza się przeciwwskazania i lekarz opisuje przebieg zabiegu, tak by wszystko było dobrze zrozumiałe przez pacjenta.
Po przeprowadzonej konsultacji wykonywany jest tak zwany test Minora. Jest to nic innego jak smarowanie danej partii zabiegowej jodyną następnie jodyna pudrowana jest skrobią ziemniaczaną, po kliku minutach miejsce, gdzie gruczoły potowe są najbardziej aktywne robi się czarne. Dzięki temu zabiegowi, lekarz wie, gdzie ma skupić największe dawki botoxu.
Botox podaje się śródskórnie w określonych odstępach. Zabieg jest zabiegiem lekko bolesnym dlatego, u osób o niskim progu bólowym, przed zabiegiem oferowane jest znieczulenie miejsca zabiegowego kremem znieczulającym. Zabieg jest krótki i zaraz po nim można wrócić do codziennych czynności.
Efekt pojawia się od kilku do kilkunastu dni po zabiegu i trwa około 5-6 miesięcy. Po tym czasie zabieg należy powtórzyć.
Przeciwwskazania:
- ciąża, karmienie piersią
- nadwrażliwość na białko
- zaburzenia nerwowo-mięśniowe (rdzeniowy zanik mięśni, stwardnienie zanikowe boczne)
- stosowanie antybiotyków z grupy aminoglikozydów
- Infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze
- Przerwana ciągłość naskórka
- Stosowanie antykoagulantów
- Zaburzenia krzepnięcia krwi
Cena regularna: 1600 zł
Sprawdź aktualne promocje!
Umów się na wizytę telefonicznie: 518 842 828, przez formularz kontaktowy lub online.
Umów się na zabieg online