fbpx

Skinboost blog

Wstecz
Zmarszczki wokół oczu. Co robić aby maksymalnie opóźnić ich pojawienie się na twarzy 7 maja, 2020

Zmarszczki wokół oczu. Co robić aby maksymalnie opóźnić ich pojawienie się na twarzy

Zmarszczki wokół oczu jako jedne z pierwszych zmarszczek pojawiają się na naszej twarzy. Często nie wiemy jak sobie z nimi poradzić i za każdym razem gdy patrzymy w lustro, po prostu nas drażnią.
Dzisiaj chciałabym przedstawić kilka codziennych nawyków, które pomogą maksymalnie opóźnić powstawanie zmarszczek właśnie tej delikatnej okolicy. Mam nadzieję, że pomogą Wam one w codziennym dbaniu o tą jakże wrażliwą okolicę oczu.

 

Dbaj o skórę i regularnie wykonuj zabiegi pielęgnacyjne w gabinecie kosmetologicznym.

Regularnie wykonywane zabiegi pozwolą na głębokie odżywienie skóry, dzięki czemu będzie ona bardziej odporna na szkodzące jej czynniki zewnętrzne. W gabinecie, do zabiegów pielęgnacyjnych, wykorzystujemy dużo bardziej skoncentrowane preparaty niż te stosowane w codziennej domowej pielęgnacji. Profesjonalne preparaty, dzięki promotorom przenikania oraz większym stężeniu substancji aktywnych, wchłaniają się głębiej i działają mocniej. Dlatego zabiegi profesjonalne, wykonywane w gabinecie są tak ważne w pielęgnacji cery zarówno oczu jak i całego ciała.

 

Oczyszczaj skórę delikatnie.

Jak wiadomo oczyszczanie cery to pierwszy krok do zdrowej cery. Jednak pamiętaj, oczyszczaj okolicę oczu delikatnie! Nie pocieraj jej zbytnio. Do oczyszczania oczu używaj olejków do demakijażu, które nie wymagają tarcia i doskonale rozpuszczają makijaż. Jeśli do demakijażu używasz płynów to pamiętaj aby nie trzeć skóry wacikiem. Nasącz wacik płynem i przytrzymaj przy oku, tak aby płyn mógł rozpuścić cały makijaż, bez pocierania.

 

W pielęgnacji domowej okolicy oka, używaj produktów z zawartością. antyoksydantów, kwasu hialuronowego, substancji poprawiających mikrokrążenie i wspomagających barierę ochronną skóry.

Nie musisz mieć konkretnie osobnego kremu do tej okolicy. Jednak pamiętaj aby krem był bezpieczny do stosowania w tej okolicy. Taką informację znajdziesz zawsze na opakowaniu preparatu. Stosuj preparaty, kremy/serum, które mają dużą ilość kwasu hialuronowego, antyoksydanty takie jak karotenoidy, witamina C, A i E, karotenoidy czy glutation.

 

Nie zapominaj o ochronie przeciwsłonecznej.

Tak, ochrona przeciwsłoneczna jest bardzo ważna także w okolicy oka! Dzięki niej promienie słoneczne nie spowoduje mutacji komórek skóry. Długotrwała ekspozycja słoneczna bez ochrony prowadzi do przebarwień, zanik gęstości skóry i oczywiście zmarszczek.

 

W słoneczne dni pamiętaj o okularach przeciwsłonecznych.

Okulary są bardzo ważne, nie tylko dla dobrego wyglądu. Chronią nas nie tylko przed promieniami słonecznymi ale także przed marszczeniem oczu, które także jest sprawcą powstawania zmarszczek.

 

Jeśli nie musisz, nie używaj wodoodpornej maskary.

Wodoodporna maskara nie jest zła. Tutaj bardziej chodzi o to aby poprawnie ją zmywać. Często osoby stosujące wodoodporne maskary trą powieki, aby makijaż szybciej zszedł a to powoduje zmarszczki i podrażnia okolicę oka. Dlatego na co dzień staraj się używać maskar tradycyjnych, niewodoodpornych. Na wielkie wyjścia lub wtedy gdy wiesz, że musisz wyglądać nieskazitelnie przez długi czas spokojnie możesz użyć maskary wodoodpornej. Pamiętaj jednak przy zmywaniu aby nie pocierać tej okolicy zbytnio. Do demakijażu takiej masakry najbardziej sprawdzają się jednak preparaty olejowe.

 

Unikaj spania na brzuchu i boku.

To bardzo ciężki krok, przyznam, że sama często śpię na boku. Jednak to fakt, osoby, które śpią na brzuchu czy boku, z twarzą w poduszce. Szybciej obserwują u siebie zmarszczki w tej okolicy, przez ciągłe naciąganie i marszczenie tej okolicy podczas snu.

 

Wykonuj zabiegi botoksu/mezoterapii.

Aby zapobiec zmarszczkom tej okolicy zaprzyjaźnij się z zabiegami botoxu i mezoterapii. Botox porazi przewodnictwo mięśniowe dzięki czemu nie będziesz marszczyć tej okolicy co w efekcie będzie widoczne poprzez gładką okolicę bez kurzych łapek. Jeśli nie chcesz wykonywać botoxu co 6 miesięcy, wykonuj go raz na rok i pamiętaj o mezoterapii, która dostarczy substancji aktywnych. Przy mezoterapii także możemy wprowadzić preparaty roślinne działające podobnie jak botox jednak nie są one aż tak silne jak toksyna. Preparaty do mezoterapii botoksopodobne sprawdzą się u osób, które są bardzo młode i nie chcą jeszcze zaczynać przygody z botoxem oraz tych osób, które chcą wykonywać zastrzyki botoksu rzadziej. Substancje botoxopodobne przedłużają działanie botoxu.

 

To już wszystkie rady, które chciałam wam przekazać. Może się to wydać dużo, jednak pamiętaj o tym, że już małe zmiany w codziennym funkcjonowaniu z czasem przynoszą wspaniałe efekty. Przekonaj się sama! Już nie mogę się doczekać, aż wszyscy będziemy mogli wejść do gabinetu i wykonać wszystkie wspaniałe zabiegi! Jeśli jeszcze nie byłaś w moim gabinecie, zapraszam! Razem zadbamy o Twoją skórę!

Zobacz podobne