Skinboost blog
WsteczZasinienia pod oczami – jak sobie z nimi radzić
Dzisiaj chciałabym przybliżyć problem jakim są cienie, zasinienia pod oczami. Dlaczego powstają i jak sobie z nimi radzić.
Zasinienia pod oczami to dość częsty problem, z którym spotykam się w swojej pracy. Są to przebarwienia skóry znajdujące na dolnej powiece oka. Mogą one mieć różne odcienie od fioletowego po brązowy. Często powodują one, że wyglądamy na osoby zmęczone i o kilka lat starsze niż w rzeczywistości.
Problemy z cieniami wokół oczu może mieć każdy od nastolatka po osobę w starszym wieku. Często jest to związane z anatomią i indywidualną uroda danej osoby.
Przyczyny powstawania zasinień pod oczami:
Oprócz predyspozycji anatomicznych (oczy głęboko osadzone, migracja tkanek związana z wiekiem), zasinienia pod oczami mogą być sygnałem wielu chorób lub problemów z którymi boryka się nasz organizm np.
- anemia
- zaburzenia krążenia
- choroby tarczycy
- choroby nerek
- nadciśnienie tętnicze
Jeśli zasinienia pod oczami powstały u nas nagle, nie towarzyszą nam od zawsze i występują razem z pogorszeniem samopoczucia lub innymi objawami, zawsze należy wcześniej skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu.
Jeśli natomiast cienie pod oczami powstały nagle, ale czujemy się dobrze to najprawdopodobniej będzie to problem złej diety, braku witamin, małej ilości snu, narażenia tej okolicy na promienie słoneczne lub zbyt agresywny codzienny demakijaż oczu.
Sposoby na radzenie sobie z cieniami pod oczami:
U osób borykających się z cieniami w tonacji bardziej brązowej, bardzo ważne w codziennej pielęgnacji będą kosmetyki rozjaśniające tą okolicę oka, np. witamina C, retinol, arbutyna, wyciąg z morwy białej. Pomogą one rozjaśnić skórę wokół oczu.
Bardzo dobre będą także zabiegi z wykorzystaniem mezoterapii igłowej, osocza bogatopłytkowego, laser frakcyjny lub radiofrekwencja mikroigłowa czy peelingi chemiczne dostosowane do tej delikatnej okolicy.
W przypadku zasinień zielonkawych/fioletowych, oprócz pielęgnacji opartej na składnikach takich jak kofeina, wyciąg z kasztanowca, wyciąg z herbaty, które pobudzą krążenie. Bardzo dobrze sprawdzą się zabiegi mezoterapii igłowej kwasem hialuronowym – wypełnienie jak i mezoterapia igłowa.
Często jednak spotykam się z przypadkami, gdzie zasinienia spowodowane są zarówno innym, ciemniejszym kolorytem skóry jak i prześwitującymi naczyniami. Wtedy zniwelowanie takich zasinień, jest dość trudne, jednak w połączeniu z obecnymi metodami kosmetologii i medycyny estetycznej jak najbardziej po serii kilku zabiegów widoczna jest znaczna poprawa w wyglądzie okolicy oka.
Okolica oczu jest bardzo trudnym rejonem zabiegowym, jest delikatna i niestety, ale często zabiegi z wypełniaczem w tej okolicy są bardzo trudne i niebezpieczne dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiedniego specjalistę, który doradzi nam odpowiedni zabieg w naszym przypadku.
Zobacz podobne
-
18 października, 2024
Depilacja Laserowa Ciała: Skuteczność, Rodzaje Wiązek i Zalety
Depilacja laserowa to jedna z najbardziej popularnych metod usuwania niechcianego owłosienia na świecie. Jej rosnąca popularność wynika z wysokiej skuteczności, […]
-
23 września, 2024
Usuwanie przebarwień po lecie
Przebarwienia posłoneczne to ciemne plamy pojawiające się na skórze w wyniku nadmiernej ekspozycji na promienie UV. Gdy skóra jest narażona […]
-
30 sierpnia, 2024
Ochorona przeciwsłoneczna – polecane produkty
Okres wakacyjny sprzyja spędzaniu wolnego czasu na zewnątrz. Niezależnie od tego czy wybieramy zagraniczne podróże, górskie wędrówki czy spędzanie czasu […]