fbpx

Skinboost blog

Wstecz
Zabiegi przeciwstarzeniowe- kiedy zacząć? 29 maja, 2020

Zabiegi przeciwstarzeniowe- kiedy zacząć?

Zabiegi przeciwstarzeniowe, to niewątpliwie zabiegi, które cieszą się największym zainteresowaniem w moim gabinecie. Żyjemy w czasach, gdzie wygląd zewnętrzny ma ogromne znaczenie zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Ładny wygląd to synonim młodego wyglądu. Obserwujemy ogromną zmianę kanonów piękna, stawiane są nam coraz to większe “wymagania”. Oczywiście nie musimy ślepo podążać za nowymi kanonami. Jednak trzeba przyznać, że wygląd i postrzeganie kobiety np. po 40 r.ż w dzisiejszych czasach, znacząco odbiega od tego w jaki sposób były postrzegane np. 10 lat temu. Dlatego coraz więcej osób, korzysta z zabiegów przeciwstarzeniowych. Jednak wiele osób tak naprawdę nie wie kiedy należy sięgać po tego typu zabiegi.

 

Często osoby młode myślą, że na takie zabiegi mają jeszcze czas, że przyjdą później.
Nie raz, proponując klientowi po 30 r.ż. zabieg już z dziedziny tej przeciwstarzeniowej usłyszałam: “Pani Karolino, na takie zabiegi mam jeszcze czas, takie zabiegi będę robić w wieku późniejszym”. I dlatego właśnie, że dość często słyszę takie mylne stwierdzenie, dzisiaj chciałabym przybliżyć istotę zabiegów przeciwstarzeniowych. Ale wszystko od początku…

 

Co to są zabiegi przeciwstarzeniowe?

Zabiegi przeciwstarzeniowe, jak sama nazwa mówi, są to zabiegi, które mają na celu spowolnienie procesów starzenia się skóry ale też promują zdrowy tryb życia. Zabiegi te często wykonywane są w seriach, często też łączone są przeróżne zabiegi, tak aby uzyskać najlepszy efekt pozabiegowy. To co w tego typu zabiegach jest bardzo ważne to czas. Zabiegi przeciwstarzeniowe potrzebują czasu, aby przynieść nam zadowalające efekty. Stosowanie się do zaleceń kosmetologa, czy innego specjalisty oraz cierpliwość to dwa konieczne warunki dla skutecznej terapii. Ale kiedy najlepiej zacząć działać przeciwstarzeniowo?

 

Kiedy zacząć działać?

Proces starzenia się, jest niestety nieunikniony i jest naturalną konsekwencją życia – upływającego czasu. Nie można zatrzymać starzenia, jednak dzięki temu lub przez to jak dbamy o naszą skórę obecnie i jaki prowadzimy styl życia, mamy bardzo duży wpływ na postępowanie i szybkość starzenia się nie tylko skóry ale także całego naszego organizmu. Pisząc “dbanie o skórę” mam na myśli także regularne zabiegi przeciwstarzeniowe.

Oczywiście inne zabiegi proponuje osobom po 25/30/40 czy 50 roku życia, ale ważne jest to aby w okresie 25 roku życia, zacząć działać już przeciwstarzeniowo. Tutaj wiele osób może się zdziwić, ale tak, 25 lat to wielka granica dla naszego organizmu. Ponieważ właśnie wtedy zaczyna się proces starzenia naszej skóry. Po 25 roku życia, co roku ubywa około 1% kolagenu w naszej skórze, może się to wydawać mało, ale w wieku 35 lat będzie go już mniej o około 10% a w wieku 45 lat, będzie to ubytek aż 20%!

 

Pamiętajmy jednak, że wszystko zależy od nas. Jeśli będziemy m.in stymulować naszą skórę do produkcji nowych włókien, będziemy ją nawilżać, będziemy chronić jej warstwę hydrolipidową i będziemy wykonywać zabiegi przeciwstarzeniowe to ten spadek nie będzie tak znaczny, bo my będziemy go uzupełniać. Idąc dalej tym tokiem, skóra będzie wyglądać młodziej, nie powstanie nam tyle zmarszczek, skóra tak bardzo się nie poluźni, podściółka tłuszczowa nie będzie tak szybko zanikać. Po prostu spowolnimy proces starzenia się naszego organizmu, a o to nam przecież wszystkim chodzi

 

Oczywiście nie chodzi tutaj o to, aby nagle kobieta 25 letnia poddawała się zabiegom silnie podnoszącym owal twarzy itp. Wszystko musi być dostosowane do wieku pacjenta.

 

Przykładowo osoby 25 letniej, idealnie będzie jeśli zrobi 1 serię mezoterapii igłowej w ciągu roku plus serię np. peelingów chemicznych i co jakiś czas zabieg oczyszczająco-pielęgnacyjny.

 

Dla osób po 30 roku życia, w zależności oczywiście od potrzeb, potrzebna będzie seria mezoterapii lub mezoterapii połączonej już z stymulatorami tkankowymi. Jeśli skóra nie jest nadwrażliwa to oczywiście mocniejsze peelingi chemiczne (glikolowy, TCA, Jessner, Yellow Peel) plus oczywiście zabiegi pielęgnacyjne.

 

Później oczywiście już potrzeby skóry rosną. Nie chcę tutaj podawać konkretnie zabiegów dla danej grupy wiekowej, bo jeśli chodzi o działanie przeciwstarzeniowe, tutaj nie ma schematu. Każdy jest inny, każdy ma inne geny, inny tryb życia, inaczej się odżywia. To wszystko wpływa na szybkość starzenia się naszego organizmu i w tym cery.

 

Jeśli chcesz zadbać o siebie i czuć się lepiej ze sobą zadbaj o swoją skórę i o cały swój organizm. Wiele osób może powiedzieć, że one chcą się zestarzeć godnie, dla mnie nie ma takiego stwierdzenia. Każdy starzeje się godnie. Dla każdego “starzeć się godnie” oznacza co innego. A badania naukowe bezsprzecznie dowodzą, iż osoby korzystające z zabiegów przeciwstarzeniowych i dbające o swoje ciało, są bardziej pewne siebie, bardziej zadowolone z życia, nie boją się wyzwań i są szczęśliwsze. Dlatego nie bójmy się zadbać o siebie i nie odkładajmy tego na później.

 

Oczywiście ja zapraszam do mojego gabinet w Krakowie. Z chęcią dobiorę odpowiednią kurację przeciwstarzeniową dla każdego.

Zobacz podobne