fbpx

Skinboost blog

Wstecz
Rojnik – mały cudotwórca 3 lipca, 2019

Rojnik – mały cudotwórca

Ekstrakt z rojnika!

W dalszym ciągu pozostajemy w temacie letnim – skóry skłonnej do przebarwień z licznymi piegami, zmęczonej słońcem a jednocześnie wrażliwej.

 

Moim ostatnim odkryciem jest ekstrakt z rojnika! Tak mało znany a jednocześnie tak pięknie działający na skórę i pomocy w wielu defektach skórnych.

 

Rojnik jest rośliną z gatunku gruboszowatych. Ma mięsiste liście z rzęskami na końcach. Jego kwiaty są jasnoróżowe i wyrastają ze środka rośliny. Jest rośliną niezwykle łatwą w uprawie, bowiem starczy mu suche i dobrze nasłonecznione miejsce. Obecnie często obserwujemy go w przydomowych skalniakach.

 

Już w starożytności wierzono iż, rojnik chroni domy przed piorunami czy złymi duchami! Ja jednak chciałabym się skupić na jego działaniu leczniczym i pielęgnacyjnym w różnych stanach skórnych.

 

Rojnik ma działanie podobne do aloesu. Garbniki, sole mineralne, kwas mrówkowy, kwas jabłkowy, gorycze, tanina oraz witamina C zawarte w liściach tej cennej rośliny, powodują, iż ma on wyjątkowo silne właściwości lecznicze.

 

Właściwości lecznicze

Rojnik ma wyjątkowo silne właściwości:

  1. gojące
  2. regenerujące
  3. rozjaśniające
  4. bakteriobójcze
  5. przeciwzapalne
  6. antyseptyczne
  7. ściągające

 

Bardzo dobrze radzi sobie z zapaleniem dziąseł, w przypadku wystąpienia afty czy pleśniawki. Niweluje także stany zapalne gardła. Jest przeciwbólowy i przeciwbiegunkowy.

 

Ekstrakt z rojnika zawarty w kosmetykach jest idealny w przypadku cer skłonnych do przebarwień, piegowatych z naruszoną barierą hydrolipidiową, podrażnionych, zmęczonych i zniszczonych słońcem.

 

Z bardzo dużą łatwością leczy oparzenia I i II stopnia oraz rany nawet te trudne i ropiejące czy odleżyny. Świetnie radzi sobie w przypadku ukąszenia owadów.

 

Rojnik to taki mały cudotwórca, moim zdaniem w niektórych przypadkach działa mocniej niż aloes, natomiast nie jest tak bardzo znany.

 

W naszym gabinecie, pracujemy tylko i wyłącznie na sprawdzonych produktach z bardzo dobrymi składami. Dlatego niezmiernie ucieszyło mnie to, iż jedna z firm kosmetycznych, z którą współpracujemy ma w ofercie całą serię kosmetyków z rojnikiem!

 

Jeszcze bardziej uradowałam się jak sprawdziłam składy tych kosmetyków – ekstrakt z rojnika jest na drugim miejscu w składzie! To naprawdę się nie zdarza, dlatego odrazu zamówiłam tą serię i po testach mogę powiedzieć z czystym sumieniem, że te kosmetyki są fenomenalne, zarówno w przypadku pielęgnacji cer dojrzałych lub skłonnych do przebarwień jak i tych problematycznych z naruszonym płaszczem hydrolipidowym.

 

Zapraszamy na darmową konsultację do naszego gabinetu, gdzie możemy dobrać odpowiednie kosmetyki do aktualnego stanu cery oraz zaproponować zabiegi gabinetowe.

Zapraszamy do kontaktu.

 

#krakow #skinboostgabinet #gabinetkosmetologii #pradnikbialy #gabinetkosmetyczny #cera #kosmetyki #przebariwenia #medycynaestetyczna #leczenieprzebarwien #trądzik #lato #poparzenia #slonce

 

 

 

 

Zobacz podobne