fbpx

Skinboost blog

Wstecz
Powiększanie i modelowanie ust 16 kwietnia, 2019

Powiększanie i modelowanie ust

W tym wpisie zawarte są wszystkie informacje jakie warto wiedzieć przed zdecydowaniem się na zabieg powiększania i modelowania ust.

 

Usta jest to część twarzy, na którą najczęściej zwracamy uwagę – zarówno u osób obcych jak i u samych siebie. Zabieg powiększania i modelowania ust jest niewątpliwie najczęstszym zabiegiem wykonywanym w gabinetach kosmetologii czy medycyny estetycznej.

 

Dlaczego decydujemy się na powiększenie ust?

 

Obecne kanony piękna XXI w “wbijają” nam do świadomości, że kobiece usta powinny być duże i mocno zarysowane. Kobiety widząc swoje naturalne, nie za duże, usta mają niedosyt, chcą więcej i nie myślą o tym, czy im to pasuje czy nie. Dlatego też, często kobiety już około 20 roku życia decydują się na zabieg powiększania ust – mimo iż, u większości z nich nie jest on zabiegiem koniecznym.

 

Oprócz indywidualnych upodobań, są też przypadki, gdy usta faktycznie są bardzo wąskie, mają asymetrię czy po prostu z wiekiem tracą swoją objętość, stają się bardziej płaskie i pomarszczone. W tych przypadkach zabieg powiększenia i modelowania ust jest zabiegiem idealnym, mało inwazyjnym i dający prawie natychmiastowy efekt przywrócenia jędrności, objętości i nawilżenia ust. Dzięki czemu wygląd całej twarzy zmienia się. Twarz wygląda na młodszą i bardziej wypoczętą.

 

Co warto wiedzieć przed wykonaniem zabiegu powiększania i modelowania ust?

 

Zabieg powiększania i modelowania ust jest zabiegiem podczas, którego w czerwień wargową lub sąsiadujące miejsca podawany jest preparat usieciowanego kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy to polisacharyd, występujący w naszym organizmie naturalnie, m.in. w tkance łącznej czy nabłonku. Dzięki temu, że jest obojętny dla układu immunologicznego jest w bezpieczny dla naszego organizmu.

 

Co to znaczy, że preparat jest usieciowany?

 

Usieciowanie kwasu hialuronowego, to nic innego jak poddanie go obróbce chemicznej, podczas której pojedyncze cząsteczki łącząc się ze sobą tworzą większe konglomeraty, które są bardziej oporne na działanie enzymu rozkładającego kwas hialuronowy – hialuronidazę. Usieciowanie kwasu hialuronowego, tworzy z niego substancję idealną do powiększania i modelowania ust, wypełniania ubytków czy konturowania twarzy. W zależności od stopnia usieciowania, preparat ten może utrzymywać się w tkankach nawet do 18 miesięcy.

 

Obecnie na rynku jest wiele sprawdzonych firm, które produkują tego typu preparaty. Bardzo ważne jest to aby dokładnie dopytać osobę wykonującą zabieg, jaki dokładnie preparat mamy wstrzykiwany w celu powiększenia ust. Jedne z najbardziej popularnych to Juvederm, Amalian, Neauvia, Revanesse, Restylane, Stylage czy Teosyal. Ciężko stwierdzić, który z preparatów jest najlepszy, gdyż jest to osobista preferencja specjalisty wykonującego zabieg – kosmetologa lub lekarza. Warto pytać, dlaczego do zabiegu stosowany jest dokładnie ten preparat.

 

Jakie są odczucia podczas zabiegu i ile trwa zabieg?

 

Zabieg poprzedzony jest zastosowaniem maści znieczulającej, która niweluje część doznań bólowych. Jednak podczas powiększania i modelowania ust, można odczuwać lekki dyskomfort i uczucie rozpierania, zwłaszcza przy miejscach takich jak łuk kupidyna czy kontur ust.

 

Cały zabieg wraz z konsultacją trwa około 1- 1,5 h. Sam proces iniekcji trwa około 15 minut.

 

Jak usta zachowują się po zabiegu powiększania i modelowania ust?

 

Bezpośrednio po zabiegu usta są opuchnięte (opuchlizna może utrzymywać się do 2-3 dni), mogą pojawić się drobne siniaki, ustępują one zazwyczaj po 3-4 dniach. Usta przez pierwsze 2-3 dni mogą być twarde i wrażliwe na bodźce. Na końcowy efekt trzeba poczekać do około 7 dni po zabiegu.

 

Bezpośrednio po zabiegu nie zaleca się palenia papierosów, picia alkoholu czy wysiłku fizycznego. Bardzo ważne jest to, aby po zabiegu wypić dużą ilość wody, tak by związać cząsteczki kwasu.

 

Na koniec mamy dla Państwa rady, dotyczące zabiegu powiększania i modelowania ust:

 

  1. Za pierwszym razem, lepiej zdecydować się na mniejszą ilość preparatu, zawsze można go dołożyć. Ciężko natomiast, jest zmniejszyć usta przy zbyt dużej ilości preparatu. Jest to możliwe, ale dopiero po kilku jak nie kilkunastu innych zabiegach.
  2. Dużą rolę w wyglądzie ust odgrywa uzębienie, wady zgryzu, krzywe zęby często są przyczyną asymetrii ust. W przypadku znacznych wad uzębienia należy rozważyć w pierwszej kolejności wizytę u dentysty.
  3. Spójrz na twarz jako całość i zastanów się czy to właśnie zabieg powiększania i modelowania ust jest dla ciebie odpowiedni, często ubytki w innych partiach twarzy zmieniają postrzeganie naszych ust.

 

Zapraszamy do skorzystania z zabiegu w naszym gabinecie, jeśli nie są Państwo pewni czy zabieg Państwu potrzebny, mogą się Państwo umówić na bezpłatną konsultację, podczas której specjaliści doradzą odpowiednie zabiegi.

Zobacz podobne