fbpx

Skinboost blog

Wstecz
Polinukleotydy nowoczesna metoda stymulacji skóry. 30 marca, 2021

Polinukleotydy nowoczesna metoda stymulacji skóry.

Coraz więcej pacjentów zgłaszających się do gabinetów kosmetologicznych lub medycyny estetycznej, chce poprawić wygląd swojej twarzy szyi czy dekoltu bez nadmiernej ingerencji wypełniaczami. Pacjenci coraz częściej chcą naturalnych efektów, kierują się bardziej w stronę stymulacji skóry by poprawić jej wygląd. Dlatego coraz większą popularność zyskują zabiegi wykorzystujące preparaty z polinukleotydami.

 

Polinukleotydy są to małe fragmenty kwasów nukleinowych DNA i RNA, występują we wszystkich organizmach i są kompatybilne z ludzkim organizmem.

 

Jaka jest różnica pomiędzy zwykłym wypełniaczem na bazie kwasu hialuronowego a preparatami z polinukleotydami?
Wypełniacz z kwasem hialuronowym ma za zadanie wypełnić ewentualny ubytek w tkankach. Natomiast polinukleotydy indukują regenerację uszkodzonych tkanek, co skutkuje bardzo naturalnym efektem odbudowy rysów twarzy. Polinukleoty pełnią też funkcję w zwalczaniu wolnych rodników. Wspomagają regenerację skóry uszkodzonej przez promieniowanie UV. Polinukleotydy zwiększają elastyczność skóry, indukują syntezę kolagenu. Dlatego właśnie polinukleotydy są tak często wybieranym preparatem, jeśli chodzi o naturalną biorewitalizację oraz odbudowę tkanek. Obecnie polinukleotyd, który wykorzystywany jest w preparatach do iniekcji, pozyskiwany jest z gamety pstrąga.

 

Polinukleotydy to świetny składnik nie tylko w przypadku starzejącej się cery. Dzięki swoim właściwościom sprawdzą się także w korekcji głębokich blizn np. potrądzikowych, pourazowych oraz w przypadku rozstępów.

 

Ogólnymi wskazaniami do zabiegu z wykorzystaniem polinukleotydów są:

  1. terapie przeciwstarzeniowe
  2. terapie przeciwstarzeniowe łączone z wykorzystaniem peelingów chemicznych, laserów
  3. potrzeba szybkiej regeneracja skóry
  4. brak nawilżenia
  5. blizny oraz rozstępy
  6. fotouszkodzenia skóry

 

Pełna terapia polinukloetydami to od 3 do 4 zabiegów w 2 tygodniowym interwale czasowym. Po takiej pełnej serii zalecany jest zabieg przypominający, który powinno się wykonać w odstępie od 4 do 6 miesięcy od ostatniego zabiegu. Przy tego typu zabiegach rezultaty narastają po upływie czasu od serii zabiegów. Skóra musi mieć czas aby się przebudować.

 

W związku z tym, że pacjenci gabinetów chcą coraz częściej wyglądać naturalnie i boją się przerysowanego efektu, po klasycznych wypełniaczach. Myślę, że w większości tego typu przypadków seria zabiegów z wykorzystaniem polinukleotydów da bardzo dobre efekty bez zbędnego, sztucznego przerysowania.

Zobacz podobne