fbpx

Skinboost blog

Wstecz
Różnice między mezoterapią igłową a mezoterapią mikroigłową 28 października, 2019

Różnice między mezoterapią igłową a mezoterapią mikroigłową

Jako czynny kosmetolog, bardzo często pacjenci zadają mi następujące pytanie: “Który zabieg według Pani jest lepszy, mezoterapia igłowa czy mezoterapia mikroigłowa?” Osoby te, najczęściej oczekują ode mnie jednoznacznej odpowiedzi, ten lub ten.

 

Moja odpowiedź zawsze dziwi pacjentów, gdyż nie można tych zabiegów rozpatrywać jako zabiegi, które dają podobne efekty, absolutnie tak nie jest, każdy z tych zabiegów odpowiedni jest do różnych problemów, defektów skórnych.

 

Więc jak to jest? Czym różnią się zabiegi mezoterapii igłowej od mezoterapii mikroigłowej oraz w jakich przypadkach lepszy będzie zabieg mezoterapii igłowej a w jakich przypadkach zabieg mezoterapii mikroigłowej? Oczywiście, chciałabym też zaznaczyć, że nie można z góry powiedzieć że ten czy inny zabieg będzie dla Ciebie idealny, bez wstępnej konsultacji o obejrzenia stanu obecnego cery, oraz dostosowania go do efektów jakie chcemy uzyskać po serii czy jednorazowym zabiegu. Ale po kolei.

 

Mezoterapia igłowa

Zabieg mezoterapii igłowej polega na manualnym wstrzyknięciu preparatu za pomocą strzykawki i igły. Preparat podawany jest miejscowo, w konkretny obszar, tj. twarz, oczy, brzuch czy dekolt. W mezoterapii igłowej bardzo ważny jest prawidłowo dobrany preparat do oczekiwanych efektów. Bowiem efekt zabiegu w największej mierze będzie zależeć właśnie od wybranego preparatu. W tym zabiegu ważne jest prawidłowe podanie preparatu, na odpowiednią głębokość do skóry właściwej lub tkanki podskórnej. Najczęściej wykorzystujemy tutaj preparaty skoncentrowane z kwasem hialuronowym czy peptydami.
Zabieg ten wykonywany jest najczęściej w celu rewitalizacji skóry, głębokiego nawilżenia, spowolnienia procesów starzenia, odżywienia zmęczonej skóry, niwelowania cieni pod oczami lub pobudzenia redukcji tkanki tłuszczowej.

 

Mezoterapia mikroigłowa

Jest zabiegiem, w którym nie wprowadzamy preparatu manualnie i to nie preparat jest tutaj najważniejszy a ilość i głębokość nakłuć. Zabieg ten wykonujemy specjalnie do tego przeznaczonym urządzeniem, do którego montujemy jednorazowy, sterylny kartridż, który wyposażony jest w sterylne igiełki, które nakłuwają skórę około 1300 razy na sekundę! Do zabiegu wykorzystywane są także sterylne preparaty, lecz są to najczęściej już koktajle witaminowe. Używane są one najczęściej po to aby nie “szarpać” i nie ciągnąć skóry pacjenta. Zabieg ten najczęściej wykonywany jest w przypadku problemów z wiotkością skóry, rozszerzonymi porami, bliznami potrądzikowymi czy wiotką skórą na ciele. Jego główne zadanie to mobilizacja do powstawania nowych i odbudowa starych włókien kolagenowych i elastyny. Mikronakłucia powodują stan zapalny skóry, tak jak przy skaleczeniu, który to początkuje procesy regeneracji.

 

Jak widać są to dwa, całkowicie inaczej działające zabiegi. Podobna nazwa, często myli osoby, które nie znają szczegółów zabiegu. Myślą one, że jeden jest bardziej inwazyjny drugi mniej. Natomiast tak naprawdę są to dwa odrębnie działające, lecz często uzupełniające się zabiegi. Bardzo często wykonuje się je oba w seriach zabiegowych.

 

Jeśli jednak nie jesteś pewna, który zabieg wybrać. Najlepiej udać się na konsultację do specjalisty, który doradzi jaki zabieg jest dla Ciebie aktualnie odpowiedni.
Zapraszam do naszego gabinetu w Krakowie!

Zobacz podobne