fbpx

Skinboost blog

Wstecz
Lifting bez skalpela 5 września, 2019

Lifting bez skalpela

Niechirurgiczne metody podniesienia owalu twarzy.

W dzisiejszym wpisie, chciałabym zwrócić uwagę na zabiegi, które pomogą zachować jak najdłużej prawidłowy i młody owal twarzy. Jak wiadomo, po 25 roku życia spada ilość produkowanego kolagenu w naszej skórze o około 1,5% na rok. Dlatego mimo, iż w tym wieku nie widzimy za bardzo zmian w funkcjonowaniu naszej skóry, już powinno się zacząć działać prewencyjnie. Nie chodzi tutaj od razu o wykonywanie bardzo inwazyjnych zabiegów, ale zabiegów, które pomogą naszej skórze nadrobić straty, które później mogą być już bardzo ciężkie do nadrobienia.

 

Oczywiście, o tym, czy zaczniemy starzeć się szybko, czy raczej powoli, w dużej mierze decyduje też nasz styl życia czy genetyka. Jeśli jesteśmy narażeni na duży stres, czy jesteśmy świadkami traumatycznych dla nas wydarzeń, to niestety ale organizm może zadziałać tak, że zestarzejemy się w ciągu 6 miesięcy tak, jak normalnie zajęłoby to około roku czasu. Dodatkowo, jeśli w rodzinie osoby starzeją się szybko, my też mamy predyspozycje do szybkiego starzenia się i odwrotnie, gdy w rodzinie osoby starzeją się wolno, my też mamy tą przewagę i o ile inne czynniki nie zadziałają to najprawdopodobniej także będziemy starzeć się wolniej.

 

Niemniej jednak, gdy zaczynamy zauważać pierwsze zmarszczki, utratę jędrności, ścieńczenie skóry powinnyśmy działać od razu! Po to, aby możliwie jak najszybciej spowolnić ten proces. Idealnymi rozwiązaniami do tego typu działań, zarówno u osób młodych jak i tych starszych będą zabiegi takie jak:

 

Mezoterapia igłowa oraz stymulatory tkankowe

Zabiegi te w sposób szybki poprzez wstrzyknięcie określonych substancji, mają za zadanie zwiększyć ilość kwasu hialuronowego w skórze oraz w przypadku stymulatorów – zadziałać na skórę tak, aby sama zwiększyła produkcję kolagenu.

 

Dermapen

Metoda bardzo ładnie pogrubiająca skórę, zagęszczająca ją. Idealna dla osób, które zauważyły, że ich skóra robi się cienka, ciastowata, luźna. Poprzez szereg mikronakłuć zabieg ten działa jak uraz. Skóra po zabiegu robi się jaśniejsza, grubsza, bardziej sprężysta.

 

Frakcyjny RF mikroigłowy

Zabieg HI-TECH, który łączy w sobie działanie dermapena oraz fali radiowej. Działa na skórę silnie stymulująco, pomaga się jej odbudować, mocno zagęścić. Zabieg ten nie tylko tworzy stan zapalny po nakłuciach, ale także igły na zakończeniach mają elektrody, które podczas wysuwania wysyłają fale radiowe. Fale radiowe podgrzewają głębokie warstwy skóry, powodują skrócenie włókien kolagenowych i ich silniejsze skręcenie. Zabieg idealnie sprawdzi się osobom, starszym ale także młodszym, jeśli cierpią z powodu blizn, czy rozszerzonych porów. Sprzęt jest niesamowity także przy innych problemach, natomiast o tym napiszę kiedy indziej.

 

Peelingi chemiczne

Powodują, złuszczenie skóry, zmuszają fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Rozjaśniają skórę i niwelują przebarwienia. Dzięki czemu skóra wygląda młodziej. Dobry jest dla osób młodych, lub osób starszych w połączeniu z innymi zabiegami.

 

Wypełniacze

Działają na zasadzie wypełnienia ubytku w tkankach, jeśli widzimy już zapadające się policzki, skronie czy niewyraźny kąt żuchwy. Wprowadzenie wypełniacza w tkanki, natychmiastowo zadziała wypełniająco na ubytki, które pojawiły się w związku z procesem starzenia i nadadzą młodszy wygląd skórze.

 

Nici PDO

Są to sprężynki, naciągnięte na igłę. Po aplikacji w głąb tkanek powodują naciągnięcie i uelastycznienie skóry. Są idealne do podnoszenia chomików, wygładzania bruzd nosowo-wargowych czy podnoszenia powiek.

 

 

Niezależnie od metody, ważne jest aby kosmetolog czy lekarz medycyny estetycznej wcześniej zbadał skórę, i ocenił jaki zabieg powinien być wykonany, bądź zadecydował o konfiguracji planu działania. Ponieważ często jest tak, że należy działać wielotorowo, wtedy można osiągnąć naprawdę spektakularne efekty.

 

Pamiętajmy, lepiej zapobiegać niż leczyć dlatego już we wczesnej fazie, dobrze jest zadbać o skórę i decydować się na pojedyncze zabiegi po wstępnej konsultacji. Im wcześniej zaczniemy tym wolniej postępować będzie starzenie naszej skóry i tym później będziemy musieli decydować się na bardziej inwazyjne zabiegi. A nasza skóra długo będzie wyglądać pięknie, świeżo i młodo.

Zobacz podobne