fbpx

Skinboost blog

Wstecz
Jak szybko wrócić do formy po ciąży? 5 marca, 2020

Jak szybko wrócić do formy po ciąży?

Dzisiaj chciałabym przybliżyć troszkę zabiegi, które pomocne będą młodym mamom w okresie po urodzeniu ich pociech. Wiadomo, nie każdy potrzebuje “wspomagaczy”, są osoby, które bez problemu wracają szybko do formy sprzed ciąży. Jednak jest też duża ilość mam, którym nie przychodzi to tak łatwo. Widząc szerokie oferty zabiegowe gabinetów często nie wiedzą jaki zabieg wybrać najlepiej aby najbardziej pomógł im w powrocie do formy sprzed ciąży oraz, co bardzo ważne, powrocie do sylwetki, z którą czują się dobrze!

 

Podczas ciąży

Nie zapominajmy o tym, iż okres ciąży i porodu to czas wielkich zmian, nie tylko w życiu ale też w ciele mamy, dlatego tak ważna jest pielęgnacja ciała już od pierwszych dni!

 

Wiele kobiet myśli, że w ciąży nie ma co chodzić do gabinetów, gdyż większości zabiegów i tak nie mogą zrobić.

 

Owszem, dużo zabiegów “odpada” nam będąc w ciąży, ale nie zapominajmy, że jest też wiele, naprawdę wiele zabiegów, które przyszła mama spokojnie może wykonywać w ciąży. Od zabiegów na twarz, po ciało! Ważne jest jednak to, aby kosmetolog, który Wami się zajmie, przeprowadził dokładny wywiad. Czy ciąża przebiega prawidłowo, jakie są obecne “problemy” skórne itp. Tak, aby można było prawidłowo dobrać zabieg do potrzeb i stanu zdrowia mamy.

 

Pamiętaj też, że pielęgnacja domowa też w tym czasie jest bardzo ważna. Nie tylko brzucha i okolic problematycznych, na których mogą pojawić się rozstępy. Dla naszej twarzy okres ciąży to też nie lada wyzwanie, ciągłe zmiany hormonalne dają o sobie znać! Jeśli nie wiesz, czego możesz używać w ciąży, bądź jakich składników unikać podczas ciąży. Warto jest wybrać się do kosmetologa aby doradził jakie kosmetyki, z jakimi substancjami aktywnymi najlepiej w tym okresie stosować lub czego unikać.

 

A co na ciało, po ciąży?

Pierwszy okres po porodzie, często jest dość trudny. Pamiętaj aby w okresie połogu się oszczędzać, robićtyle ile jesteś w stanie. Nie wymagaj od siebie zbyt wiele. Jeśli jednak minie już troszkę czasu, a ty czujesz się dobrze i chciałabyś, szybciej wrócić do formy fizycznej i wizualnie polepszyć wygląd swojego ciała, powiem ci na jakie zabiegi warto zwrócić uwagę.

 

Na problem, wiotkiej skóry, rozstępów czy blizny po cesarskim cięciu, polecam radiofrekwencję mikroigłową. Zabieg ten pozwala na silne napięcie skóry i pobudzenie poprzez podgrzanie do szybkiej regeneracji. Dzięki czemu jesteśmy w stanie, działając oczywiście np. na świeże rozstępy, zniwelować je. Najwcześniej taki zabieg miejscowo można robić około 6 tygodni po porodzie. Pamiętajmy, że w przypadki rozstępów im wcześniej zadziałamy tym lepszy efekt uzyskamy po zabiegu. Natomiast w przypadku blizny po cc, należy odczekać do pełnego jej wygojenia.

 

Jeśli natomiast problemem jest tłuszcz, tutaj polecam, oprócz oczywiście zdrowej diety i ćwiczeń. Zabiegi masażu typu endermologia, liporadiologia Modente, które przyspieszą metabolizm oraz wymodelują sylwetkę. Zabiegi karboksyterapii medycznym CO2 oraz zabiegi fali uderzeniowej też będą pomocne, zwłaszcza w połączeniu z masażami.

 

Jeśli nie wiesz jaki zabieg byłby dla Ciebie najlepszy, zapraszam na darmową konsultację, podczas której dobierzemy poprawne zabiegi oraz poradzimy co robić w zaciszu domowym.

Zobacz podobne