fbpx

Skinboost blog

Wstecz
Jak szybko poprawić stan cery 25 października, 2018

Jak szybko poprawić stan cery

Jak szybko poprawić stan swojej cery.

Ten wpis w głównej mierze będzie dedykowany osobom z cerą zanieczyszczoną lub osobom, które w ostatnim czasie zaobserwowały u siebie pogorszenie stanu cery. Od dawna wiadomo, że bez prawidłowej pielęgnacji skóry nie możemy oczekiwać, że nasza cera będzie piękna, odżywiona i czysta.

 

Jednak jest w pielęgnacji jeden bardzo ważny krok, którego pod żadnym pozorem, choćby nie wiem co nie można pomijać. Pewnie wiele z was domyśla się o który krok w codziennej pielęgnacji cery chodzi. Tak, jest to oczyszczanie twarzy. Bez prawidłowo wykonanego oczyszczania twarzy nie ma promiennej cery.

 

Z pewnością dla wielu osób nie jest to nic nadzwyczajnego, jednak często pacjenci w gabinecie w okresie późnej jesieni skarżą się na pogorszenie stanu cery. Niestety, zwiększone zanieczyszczenie powietrza, mniej słońca, gwałtowna zmiana temperatur z ciepła do zimna i odwrotnie, mocniejszy makijaż. Wszystko ma wpływ na naszą cerę.

 

Prawidłowa pielęgnacja skóry opiera się na demakijażu i oczyszczaniu skóry, gdyż nieważne jak dobry i bogaty składem kosmetyk położymy na niedoczyszczoną twarz, nie zadziała on prawidłowo, a co więcej może dać efekt odwrotny do zamierzonego.

 

Jak w takim razie prawidłowo oczyszczać cerę?

Najlepszy sposób do prawidłowego i całkowitego pozbycia się zanieczyszczeń z twarzy to oczyszczanie dwuetapowe. Metoda ta pozwala na umiejętne połączenie dwóch rodzajów kosmetyków.

Pierwszego – bardziej treściwego: oleje, mleczka.
Drugiego – delikatniejszego w postaci żelu lub pianki.

 

Tylko dzięki tej metodzie jesteśmy w stanie pozbyć się zanieczyszczeń typu tłuszczowego i wodnego. Kluczem w tego rodzaju metodzie jest prawidłowy dobór kosmetyków do oczyszczania cery. Jeżeli wybierzemy dwa mocno działające wręcz drażniące kosmetyki, podrażnimy naszą skórę. Jeśli natomiast nie dobierzemy dobrze kosmetyków i będą one niewystarczające, nie osiągniemy efektu czystej skóry.

 

Oczyszczanie olejowe

W pierwszym etapie oczyszczania cery należy wybrać mleczka bądź oleje, które rozpuszczą nam makijaż i zanieczyszczenia z nim związane jak i pozbędą się warstwy nadmiaru sebum na naszej skórze. Należy pamiętać aby tego typu kosmetyk zmywać dobrze ciepłą wodą, tylko ciepła woda pozwoli nam zmyć preparat całkowicie ze skóry wraz z zanieczyszczeniami.

 

Preparaty godne uwagi:

  1. Origins, Clean Energy Gentle Cleansing Oil
  2. Resibo, Olejek do demakijażu
  3. Miya Cosmetics, Lekki olejek do demakijażu i oczyszczania twarzy, oczu, ust
  4. Nacomi, Olejek do demakijażu dla cery mieszanej

Oczyszczanie wodne

Drugi etap to preparat na bazie wody tj. żel, pianka lub proszek, który rozrabiamy z wodą. Ten preparat powinien być łagodniejszy dla skóry, warto zwrócić uwagę na pH preparatu by było ono optymalne
tj. około 5.5 -6.5 oraz na detergenty by nie były zbyt drażniące. Kosmetyk taki należy zmyć letnią wodą.

 

Preparaty godne uwagi:

  1. Cosrx, Low pH Good Morning żel do twarzy
  2. Sylweco, rumiankowy żel do twarzy
  3. Avene, Cleanace żel oczyszczający do skóry tłustej z niedoskonałościami
  4. Slefie Project, żel do mycia twarzy

 

Na zakończenie warto pamiętać o toniku lub ulubionym hydrolacie.

 

Po takim dokładnym oczyszczaniu twarzy, nasza skóra w szybkim czasie napewno się polepszy. Metoda ta sprawdzona jest na wielu osobach, sama w gabinecie polecam taki typ oczyszczania twarzy i szybko widać efekty pacjentek w naszym gabinecie.

Zobacz podobne