fbpx

Skinboost blog

Wstecz
Dłonie – czy dbasz o nie wystarczająco? 25 lipca, 2019

Dłonie – czy dbasz o nie wystarczająco?

Dłonie – czy dbasz o nie wystarczająco?

Dłonie to niewątpliwie, jedna z pierwszych części ciała, na którą zwracają uwagę inni ludzie. Często jednak o nich zapominamy podczas pielęgnacji naszego ciała. Bardzo powszechne jest wykonywanie zabiegów kosmetologicznych oraz medycyny estetycznej na twarz, a co z naszymi dłońmi? One często dużo bardziej niż inne części ciała, narażone są na wysuszenie, promieniowanie UV czy inne czynniki zewnętrze, m.in środki myjące. Dlatego, starzeją się też bardzo szybko! Pierwsze widoczne objawy starzenia się dłoni, widoczne są około 30 roku życia.

 

Należą do nich:

 1. brak jędrności skóry,
 2. prześwitujące naczynia i żyły
 3. pojawiające się przebarwienia czy zmarszczki

 

Jeśli do tej pory Twoją pielęgnacja dłoni ograniczała się no nałożenia na nie kremu nawilżającego, ten wpis jest właśnie dla Ciebie. Opowiemy w nim o zabiegach, które w szybki i co najważniejsze skuteczny sposób wypielęgnują i odmłodzą Twoje dłonie.

 

Jeśli na Twoich dłoniach nie widać oznak starzenia wystarczy, że zastosujesz kilka rad dotyczących ich codziennej pielęgnacji.

 1. Stosuj filtry słoneczne – dłonie dużo bardziej narażone są na szkodliwe promieniowanie UV niż reszta ciała.
 2. Wykonuj peelingi, wystarczy je wykonywać 1-2 razy w tygodniu. Użyj do tego zwykłego peelingu do ciała lub zrób go z cukru i mielonej kawy.
 3. W okresie zimowym pamiętaj o rękawiczkach i kremie o tłustej konsystencji z dużą ilością lipidów, które wspomogą działanie bariery hydrolipidowej naskórka.
 4. Myj dłonie w letniej wodzie, nigdy zimnej ani gorącej! Pamiętaj przy tym, jeśli często myjesz ręce aby unikać przy tym mydeł bardzo drażniących. W tym przypadku zamień je na mydła delikatne z dodatkiem gliceryny.
 5. Po każdym myciu pamiętaj o aplikacji kremu nawilżającego, aby skóra dłoni nie była wysuszona.

 

Jeśli natomiast, zauważyłaś już na swoich dłoniach oznaki starzenia. Z pomocą przyjdą Ci zabiegi kosmetologii. Oto kilka z nich, na które warto zwrócić uwagę:

 1. Peeling chemiczny TCA – peeling, który w całości pozbędzie się martwego naskórka, jednocześnie pomoże rozjaśnić plamy i przebarwienia na dłoniach. Skóra dłoni po zabiegu będzie się złuszczać. W tym czasie nie należy narażać jej na działanie silnych detergentów myjących. Już po jednym zabiegu Twoja skóra będzie bardziej napięta, jaśniejsza a plamy pigmentacyjne będą dużo bledsze.
 2. Dermapen – jeśli zauważysz zwiotczenie dłoni, jest to zabieg dla Ciebie! Poprzez mikronakłucia skóra ulega przebudowie. Powstający stan zapalny, powoduje zwiększoną produkcję kolagenu i elastyny dzięki czemu skóra jest dużo bardziej napięta. Na efekty trzeba poczekać, ale warto! Dodatkowo zabieg można wzbogacić o kwasy/witaminę C lub retinol. W zależności od potrzeb skóry.
 3. Mezoterapia igłowa – zabieg bezkonkurencyjny, nie tylko pozwala na natychmiastową poprawę nawilżenia skóry, ale także działa silnie przeciwstarzeniowo. Do zabiegu najczęściej wykorzystuje się preparaty zawierające kwas hialuronowy i witaminy. Dzięki czemu skóra staje się napięta i nawilżona.
 4. Skinboostery – zabieg który łączy w sobie delikatne wypełnienie jak i nawilżenie skóry. Idealny dla osób już z pojawiającymi się ubytkami tkankowymi. Delikatne wypełnienie i nawilżenie skóry dzięki obecności stabilizowanego kwasu hialuronowego jak i jego wersji niestabilizowanej działa cuda! Po zabiegu skóra dłoni jest bardziej odporna na czynniki zewnętrze, dużo wolniej się starzeje i jest lepiej ukrwiona.
 5. Stymulatory tkankowe – jest to grupa zabiegów, zawierających w sobie liczne związki, jak np. atelokoloagen, hydroksyapatyt wapnia i inne różne kompleksy hybrydowe. Które jednocześnie wypełniają i stymulują skórę do odnowy. Maskują niedoskonałości takie jak, prześwitujące żyły czy naczynia.

Powyższe zabiegi, pomagają „cofnąć czas”, przywracają prawidłową kondycję skóry dłoni, której nie uzyska się tylko poprzez pielęgnację. Należy jednak pamiętać, aby uzyskać spektakularne efekty należy łączyć techniki zaawansowane z prawidłową pielęgnacją domową.

Zobacz podobne