fbpx

Skinboost blog

Wstecz
Co daje mikronakłuwanie skóry? 13 lipca, 2018

Co daje mikronakłuwanie skóry?

Co daje mikronakłuwanie skóry?

Głowne działanie mikronakłuwania skóry, inaczej mezoterapii mikroigłowej, to wywołanie kontrolowanego stanu zapalnego skóry, tak by pobudzić ją do intensywnej regeneracji i odnowy. Mikronakłuwanie wykorzystywane jest z powodzeniem w kosmetologii i dermatologii od dawna. Jest to procedura działająca na wiele schorzeń i defektów, m.in. takich jak: wiotkość skóry, zmarszczki, poszarzała cera. Działa także na blizny potrądzikowe, blizny zanikowe czy rozstępy.

 

W wyniku mikronakłuć, w skórze powstają mikrourazy, którym często towarzyszy też krwawienie. Mikrourazy powodują stan zapalny w skórze, który prowadzi do produkcji nowych włókien kolagenowych. Natomiast krew z naczyń krwionośnych, uwalnia białka- czynniki wzrostu, które także odgrywają bardzo ważną rolę w regeneracji, pobudzają one dzielenie się komórek, pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu typu I, elastyny i glikozoaminoglikanów. Powodują one przyspieszoną regenerację skóry, poprawiają mikrokrążenie oraz jakość połączeń między komórkowych.

 

Mikronakłucia można podzielić na:

 

  • mikronakłucia płytkie 0,1- 0,3 mm. Mają one za zadanie jedynie wspomóc wchłanianie się substancji aktywnej z preparatu aplikowanego po mikronakłuwaniu, np. serum, krem, ampułka. Są bardzo często stosowane w domowej pielęgnacji.
  • mikronakłucia głębokie 1,0 – 4,0 mm. Te mikronakłucia są na tyle głębokie, że stymulują skórę do odnowy. Nie powinny one być wykonywane w warunkach domowych, gdyż towarzyszy im krwawienie i nieodpowiednia sterylność może powodować  różnego typu zakażenia.

 

Do zabiegu mezoterapii mikroigłowej skóry, wykorzystywane są specjalne automatyczne peny lub, rzadziej maulane wałeczki z igiełkami. Automatyczne peny, są lepsze, gdyż mają wymienne, sterylne, jednorazowe końcówki oraz nakłuwają skórę pod kątem prostym, w przeciwieństwie do rollerów, które podczas przesuwania po skórze, haratają ją, powodując większe krwawienie oraz dłuższy okres rekonwalescencji.

 

Zabieg ten przeznaczony jest zazwyczaj dla osób po 25 roku życia, chyba, że osoba młodsza ma problem np. z bliznami potrądzikowymi. Jest to dobry zabieg dla osób m.in chcących poprawić kondycję swojej skóry, przywrócić jej ładny koloryt, działać przeciwstarzeniowo, wypłycić zmarszczki, zmniejszyć widoczność rozstępów i blizn. Zabieg może być stosowany także na osobach o ciemniejszym fototypie skóry. Najlepsze efekty uzyskuje się po serii około 4-6 zabiegów co około 4 tygodnie.

 

Efekty jakie możemy uzyskać poddając się zabiegom mezoterapii mikroigłowej:

Seria zabiegów mikronakłuwania skóry, daje efekty w postaci poprawy funkcjonowania skóry jak i poprawy jej wyglądu. Następuje zwiększenie napięcia i elastyczności skóry, zmarszczki stają się płytsze, koloryt jednolity. Pory skóry zostają zwężone. Zasinienia pod oczami stają się mniej widoczne. Blizny ulegają znacznemu spłyceniu.

Zabieg mikronakłucia, jest zabiegiem stosunkowo bezpiecznym, o krótkim czasie rekonwalescencji, zazwyczaj już 1-2 dni po zabiegu skóra wygląda dobrze. Zabieg ten nie wyłącza nas z życia codziennego.

Zobacz podobne