fbpx

Skinboost blog

Wstecz
Cellulit – defekt kosmetyczny 8 maja, 2018

Cellulit – defekt kosmetyczny

Cellulit – defekt kosmetyczny

 

Cellulit jest to defekt skóry oraz tkanek podskórnych. Najczęściej problem ten dotyka kobiet
po 20 r.ż. Szczególnie w okolicach ramion, bioder, ud, pośladków czy brzucha, są to miejsca mające tendencje do większego gromadzenia tkanki tłuszczowej. Główny objaw cellulitu to nierówna, mniej jędrna skóra z licznymi dołeczkami, przypomina tzw. skórkę pomarańczy. Często osoby deklarujące problem z cellulitem nazywają go błędnie cellulitisem. Jest to duży błąd, ponieważ nie są to synonimy.Cellulitis to ciężka choroba tkanki łącznej, wywołana przez bakterie. Skóra na której znajduje się Cellulitis jest mocno czerwona a nawet sinawa, tkliwa, piekąca i nabrzmiała. Chorobę tą najczęściej leczy się farmakologicznie
Cellulit natomiast jest defektem skórnym z patologicznie rozmieszczonymi komórkami tkanki tłuszczowej, które tworzą efekt skórki pomarańczy.

 

Niektóre przyczyny powstawania cellulitu:

 1. nadwaga – częściowo, gdyż w dzisiejszych czasach, osoby z prawidłowym współczynnikiem BMI także mają cellulit,
 2. siedzący tryb życia, mało ruchu co w efekcie prowadzi do chorób lub zaburzenia krążenia kończyn oraz do słabego natlenienia tkanek, zwiększenia tkanki tłuszczowej nad mięśniową, zwiotczenia mięśni.
 3. tendencja do zatrzymywania wody w organizmie,
 4. nieprawidłowa dieta – zbyt bogata w węglowodany, tłuszcze i sól
 5. stosowanie używek (papierosy, alkohol)
 6. noszenie zbyt obcisłych ubrań
 7. częste chodzenie w butach na obcasach
 8. zaburzenia gospodarki hormonalnej – głównie estrogenów
 9. stosowanie doustnej antykoncepcji

To tylko część przyczyn, które predysponują do powstawania cellulitu. Niestety w dzisiejszych czasach prawie każda kobieta ma cellulit i stara się z nim walczyć, na różne sposoby.

W zależności od podłoża defektu, wyróżniamy jego 2 rodzaje: wodny i tłuszczowy.

 

Cellulit wodny, twardy- często dotyka nawet szczupłe, wysportowane osoby, związany jest on z nadmiernym zatrzymywaniem wody w organizmie. Często nieleczony z czasem przenika w cellulit tłuszczowy.

Cellulit tłuszczowy, wiotki to cellulit dotykający najczęściej osoby po 35 t.z z większym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej, przy jednoczesnym dużym ubytku tkanki mięśniowej. Towarzyszy mu słaba jędrność skóry i tkanek, często osoby opisują skórę jako “ciastowatą”

 

Rozróżniamy 4 stadia cellulitu:

 1. Skóra w spoczynku jest gładka, dopiero po ujęciu fałdu widoczne są delikatne, małe bruzdy
 2. Skóra przy siedzeniu, ucisku oraz ujęciu fałdu skóry jest nierówna, z widocznymi ubytkami i zgrubieniami.
 3. Skóra przy staniu, z napiętymi mięśniami, bez ucisku oraz z uciskiem posiada widoczną “skórkę pomarańczową”
 4. Skóra w spoczynku jak i z napiętymi mięśniami posiada liczne, większe zgrubienia i ubytki, często miejsca te są tkliwe i towarzyszy im bolesność.

Jak walczyć z cellulitem?

Należy więcej się ruszać, stosować prawidłowo zbilansowaną dietę i pić około 2l wody dziennie. Można także pić zioła takie jak np. bluszcz, mniszek lekarski czy koper włoski. Dodatkowo na istniejący już cellulit najlepsze są zabiegi kosmetologiczne.
Kosmetologia to dziedzina, w której już od lat szukano sposobów aby zmniejszyć widoczność lub całkowicie zniwelować cellulit.
Jednym z najefektywniejszych zabiegów na ten defekt skórny jest – endomasaż, masaż próżniowy.

 

W naszym gabinecie oferujemy endomasaż w połączeniu z podczerwienią oraz falą radiową, która kilkukrotnie wzmacnia efekty zabiegowe. Zabieg wykonuje się w serii około 10 zabiegów 2-3 razy w tygodniu.
Polega na zasysaniu fałdu skóry i tkanek co powoduje wytworzenie podciśnienia, dzięki któremu tkanki ulegają przekrwieniu. Poprawia on ukrwienie skóry i zwiększa przepływ limfy. Dzięki czemu tkanki stają się bardziej odżwione a nieprawidłowo rozmieszczona tkanka tłuszczowa staje się mocno rozmasowana. Dodatkowo dzięki połączeniu technologii endo masażu z falami radiowymi i podczerwienią, działamy dużo głębiej. Fale radiowe i podczerwień umożliwiają dużą redukcję tkanki nagromadzonej miejscowo. Działają one także podnosząc temperaturę w tkankach co powoduje zmuszanie włókien kolagenowych i elastynowych do odbudowy. Przynosząc efekt wygładzonej, wysmuklonej i mocno ujędrnionej skóry.

 

Jeżeli masz cellulit lub wiesz, że posiadasz do niego predyspozycje i chcesz działać prewencyjnie zachęcamy do odwiedzin naszego gabinetu w Krakowie. Ocenimy i ustalimy prawidłowy plan działania.

Zobacz podobne